• Atpakaļ
 • menu
 • Meklēt
 • Ieiet portālā
 • Dalīties ar rakstu:

  Pfizer turpina uzrādīt spēcīgus rezultātus

  Foto: Algi Febri Sugita

  Zāļu ražotāja Pfizer 2. ceturkšņa ieņēmumi un peļņa pārspēja Volstrītas cerības, ko noteica Covid-19 vakcīnas un zāļu Paxlovid pārdošanas apjomi.

  Neto ienākumi pieauga līdz 9.91 mljrd. dolāru jeb 1.73 dolāriem par akciju, salīdzinot ar 5.56 mljrd. dolāru jeb 98 centiem par akciju gadu iepriekš. Pfizer apgrozījums pieauga par 8.84 mljrd. dolāru jeb 46.8% līdz 27.74 mljrd. dolāru. Neņemot vērā COVID-19 vakcīnas Comirnaty un Covid-19 zāļu Paxlovid pieaugumu, ieņēmumi palielinājās par 128 milj. dolāru jeb 1%.
  Pfizer arī lielā mērā atkārtoja savas 2022. gada ieņēmumu un apgrozījuma prognozes. Uzņēmums šogad sagaida 98 līdz 102 mljrd. dolāru pārdošanas apjomus un peļņu uz vienu akciju no 6.30 līdz 6.45 dolāriem.
  Pēc rezultātiem akcijas pirms tirdzniecības sesijā pieauga par 1.8%.
  Uzņēmuma izaugsmi pagājušajā gadā lielā mērā noteica Covid-19 vakcīnu pārdošanas apjomi, un paredzēts, ka rādītājus vēl vairāk palielinās pretvīrusu zāles Paxlovid, kuras pēdējos mēnešos piedzīvoja strauju pieprasījuma kāpumu Amerikas Savienotajās Valstīs.
  Saskaņā ar Refinitiv datiem Paxlovid pārdošanas apjomi 8.1 mljrd. dolāru apmērā pārsniedza aplēses par 1.1 mljrd. dolāru.
  Uzņēmums paziņoja, ka veica norakstu 450 milj. dolāru vērtībā Covid-19 produktu krājumos, kuri 2. ceturksnī bija pārsnieguši derīguma termiņu.
  Dalīties ar rakstu:
Saistītie raksti

Investors Andris ir Investoru kluba izdomāta persona. Viņa rīcībā ir 25 000 eiro reālas naudas, ko Andris sāk ieguldīt akciju tirgos 2021. gada novembrī. Andra investīciju lēmumus pieņem Investoru Kluba redakcija.

FinansuSignet
Investore Andris
MintosNasdaqEstateguru
Investoru Kluba partneri
Birža
 • Rīgas birža
 • Tallinas birža
 • Viļņas birža
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus

Cenas tiek parādītas ar 15 minūšu nokavēšanos. Salīdzinājums ar iepriekšējo dienu sākas 10.15 tirdzniecības dienas rītā.