• Atpakaļ
 • menu
 • Meklēt
 • Ieiet portālā
 • Dalīties ar rakstu:

  Dod zaļo gaismu Novavax Covid-19 vakcīnai ES

  Novavax izstrādātā Covid-19 vakcīna ir kļuvusi par piekto, kura var tikt izmantota, lai reģionā vakcinētu iedzīvotājus pret Covid-19 vīrusu.Foto: Shutterstock

  Eiropas Zāļu aģentūra (European Medicines Agency) nupat autorizējusi Novavax izstrādāto Covid-19 vakcīnas izmantošanu Eiropas Savienībā (ES). Tādējādi šī ir kļuvusi par piekto vakcīnu, kura var tikt izmantota, lai reģionā vakcinētu iedzīvotājus pret Covid-19 vīrusu.

  Šīs vakcīnas nosaukums ir Nuvaxovid. ES līdz šim autorizētas Pfizer/BioNTech, AstraZeneca, Moderna un Johnson & Johnson vakcīnas.
  Atšķirībā no līdz šim injicētajām mRNS vakcīnām, Novavax piedāvā tradicionālāku, uz proteīnu balstītu vakcīnu. Uzņēmuma vadība norāda, ka tādējādi kompānija var piesaistīt arī līdzšinējos vakcīnu skeptiķus. Proti, līdzīgi jau gadu desmitiem tiekot izstrādātas vakcīnas, kas aizsargā pret gripu, hepatītu, ērču encefalītu un citām slimībām. Tāpat krietni vieglāka var būt šo vakcīnu uzglabāšana un transportēšana, jo tām nebūšot nepieciešama ļoti zemas temperatūras nodrošināšana.
  Pieejamā informācija liecina, ka, lai sasniegtu aizsardzību pret Covid-19 vīrusu, būs nepieciešamas divas Nuvaxovid vakcīnas devas. Termiņš no pirmās devas līdz otrajai tiek minēts trīs nedēļas.
  Šobrīd šai vakcīnai, lai to varētu laist tirgū, vēl nepieciešams pozitīvs Eiropas Komisijas atzinums..
  Pieejamā informācija liecina, ka Eiropas Komisija jau ir noslēgusi līgumu par 200 miljoniem Nuvaxovid vakcīnas dozu iegādi, ja to apstiprinās reģiona zāļu regulators.
  Novavax akcijas var iegādāties arī ar biržas starpniecību. Šogad uzņēmuma akcijas cena piedzīvojusi visai lielas izmaiņās. Braucot pa amerikāņu kalniņiem, gan gala iznākums ir ļoti pozitīvs, kur kopš janvāra to cena ir teju dubultojusies līdz 216 ASV dolāriem. Piemēram, 2020. gada sākumā šī uzņēmuma akcija ASV Nasdaq biržā maksāja vien 4,5 ASV dolārus.
  Dalīties ar rakstu:
Saistītie raksti

Investors Andris ir Investoru kluba izdomāta persona. Viņa rīcībā ir 25 000 eiro reālas naudas, ko Andris sāk ieguldīt akciju tirgos 2021. gada novembrī. Andra investīciju lēmumus pieņem Investoru Kluba redakcija.

FinansuSignet
Investore Andris
MintosNasdaqEstateguru
Investoru Kluba partneri
Birža
 • Rīgas birža
 • Tallinas birža
 • Viļņas birža
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus

Cenas tiek parādītas ar 15 minūšu nokavēšanos. Salīdzinājums ar iepriekšējo dienu sākas 10.15 tirdzniecības dienas rītā.