Eiropa samazina dabasgāzes patēriņu. Kā veicas Latvijai?
Eiropas Savienības ārkārtas enerģētikas ministru padomes sanāksmē dalībvalstu ministri vienojās par energoapgādes drošības pasākumiem, kas jāveic pirms jaunās ziemas sezonas, informē Ekonomikas ministrija.
Sanāksmē dalībvalstis vienojās par Regulu par dabasgāzes patēriņa samazināšanu, kas paredz, ka dalībvalstis no 1. augusta līdz nākamā gada 31. martam brīvprātīgi samazina dabasgāzes patēriņu par vismaz 15% salīdzinājumā ar iepriekšējo piecu gadu vidējo patēriņu. Šīs Regulas mērķis ir taupīt dabasgāzi, lai sagatavotos iespējamiem gāzes piegādes traucējumiem no Krievijas, kas nepārtraukti izmanto energoapgādi kā ieroci.
Krievijas dabasgāzes eksporta pārtraukšana Eiropā var negatīvi ietekmēt reģiona iekšzemes kopproduktu. Tomēr ietekme uz cenām var būt desmitkārtīga, liecina jaunais Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) pētījums.
No 2022. gada 1. jūlija mājsaimniecībām, kas iegādājas dabasgāzi pēc regulētā tarifa, mainīsies dabasgāzes tarifs nākamajam pusgadam, liecina uzņēmuma publiskotā informācija.
Līdz ar Krievijas iebrukumu Ukrainā daudz kas ir mainījies uzskatos, vēlmēs un plānos par enerģētiku, tai skaitā par dabasgāzi, savukārt darbos nemaz tik daudz vēl nav notikušas izmaiņas un arī tik drīz tās nenotiks, vismaz ne pilnā mērā.
Investīciju pasaulē bieži dzirdētais teiciens — “neliec visas olas vienā grozā” — trāpīgi raksturo vienu no ieguldīšanas pamatprincipiem: nepieciešamību diversificēt ieguldījumus. Tā nav tikai teorija — diversifikācija gadu gaitā ir pierādījusi sevi kā efektīvu rīcību praksē. Tā var palīdzēt pasargāt kapitālu finanšu tirgu svārstību laikā un vienlaikus piedāvā iespēju optimizēt peļņu ilgtermiņā. Viens no nesenākajiem piemēriem tam ir pēdējo mēnešu tirgus svārstības — kamēr ASV uzņēmumu akciju vērtība kritās, citos reģionos tika novērots kāpums.