Amerikas Savienoto Valstu (ASV) inflācija jūnijā palielinājās līdz 9.1%, kas ir straujākais temps pēdējo četru gadu desmitu laikā, un tāpēc tirgi ir satraukti, ka Federālā rezervju sistēma (FRS) sāks agresīvi paaugstināt procentu likmes.

- Saūda Arābijas kroņprincis Mohammeds bin Salmans tikšanās laikā Saūda Arābijā ar ASV prezidentu Džo Baidenu
- Foto: Reuters/Scanpix
Tirgi sagaida vēl vienu 75 bāzes punktu paaugstināšanu no FRS, taču izskan bažas, ka procentu likmes varētu paaugstināt pat par 100 bāzes punktiem, ziņo Reuters.
Nasdaq 100 fjūčeri pieauga par 0.71%, Euro Stoxx 50 fjūčeri pieauga par 0.58%, bet S&P 500 fjūčeri pieauga par 0.38%. Dabasgāzes fjūčeri ir samazinājušies par 2.79%.
Eiropai šī ir saspringta nedēļa, jo tiek gaidīts lēmums par to, vai Krievija 21. jūlijā atsāks gāzes plūsmu pa cauruļvadu Nord Stream 1.
"Ja gāzes plūsmas neatsāksies, Eiropas gāzes cenas strauji pieaugs, liekot Vācijai un citām valstīm noteikt ierobežojumus gāzes un elektroenerģijas patēriņam. Tādā situācijā recesija ir gandrīz garantēta," aģentūrai Reuters sacīja NAB ekonomists Tailors Nīdžents (Tylor Nugent).
Investori atklāja nelielu atvieglojumu no piektdienas Volstrītas rallija, un MSCI plašais Āzijas un Klusā okeāna valstu akciju indekss ārpus Japānas palielinājās par 0.7% pēc 3.5% zaudējuma pagājušajā nedēļā.
Ķīnas centrālā banka paziņoja, ka plāno īstenot piesardzīgāku monetāro politiku. Ķīnas banku uzraudzības iestāde ir lūgusi aizdevējus piešķirt aizdevumus atbilstošiem attīstītājiem, lai viņi varētu pabeigt mājokļu būvniecību. Ķīna joprojām saskaras ar pieaugošu COVID gadījumu skaitu, kas raisa problēmas arī nekustamā īpašuma nozarē.
Dolāra vērtība krītas. Naftas cena krītas, tirgum apzinoties pieprasījuma samazināšanos un nezinot, vai piedāvājums palielināsies pēc prezidenta Džo Baidena (Joe Biden) vizītes Saūda Arābijā, ziņo Reuters.
ASV patērētāju inflācija jūnijā palielinājās līdz 9.1%, palielinot bažas, ka FRS agresīvāk paaugstinās procentu likmes, lai to ierobežotu, ziņo Fox Business. Tajā pašā laikā stingrāki finanšu nosacījumi varētu palēnināt ekonomikas izaugsmi. Tā kā vairāk nekā divas trešdaļas ASV ekonomiskās aktivitātes ir saistītas ar mājsaimniecību tēriņiem, lejupslīdi parasti pavada arī patērētāju atkāpšanās. Tomēr ASV Tirdzniecības departaments ziņoja, ka pēc krituma maijā amerikāņu mazumtirdzniecības izdevumi jūnijā pieauga par 1%, salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi.
Interesē šī tēma? Sāc sekot šiem atslēgas vārdiem un saņem paziņojumus, kad ir pieejams jauns saturs!
Saistītie raksti
Naftas cenas vakar strauji kritās, investoriem koncentrējoties uz gaidāmo Federālās rezervju sistēmas (FRS) jūlija procentu likmju paaugstināšanu, kas var radīt nopietnu spiedienu uz ekonomiku un līdz ar to arī naftas pieprasījumu. Eļļu ugunij pielej straujais dolāra kursa kāpums, vēsta Reuters.
Lielākie Amerikas Savienoto Valstu (ASV) akciju indeksi dienu sāka ar visai lielu kritumu, taču līdz vakaram liela daļa zaudējumu tika kompensēti. Tirgus spieda lielo banku, kas atklāja rezultātu sezonu, sliktie peļņas rādītāji un inflācijas rādītāji, kas bija augstāki nekā gaidīts, ziņo Reuters.
Šodien tika publiskoti Amerikas Savienoto Valstu (ASV) inflācijas dati, un jūnija skaitļi ir augstāki nekā gaidīts. ASV patēriņa cenu indeksa (PCI) inflācija jūnijā pieauga līdz augstākajam līmenim pēdējo 40 gadu laikā - 9.1%. Maijā šis rādītājs bija 8.6%.
Investīciju pasaulē bieži dzirdētais teiciens — “neliec visas olas vienā grozā” — trāpīgi raksturo vienu no ieguldīšanas pamatprincipiem: nepieciešamību diversificēt ieguldījumus. Tā nav tikai teorija — diversifikācija gadu gaitā ir pierādījusi sevi kā efektīvu rīcību praksē. Tā var palīdzēt pasargāt kapitālu finanšu tirgu svārstību laikā un vienlaikus piedāvā iespēju optimizēt peļņu ilgtermiņā. Viens no nesenākajiem piemēriem tam ir pēdējo mēnešu tirgus svārstības — kamēr ASV uzņēmumu akciju vērtība kritās, citos reģionos tika novērots kāpums.