Saeima 14.jūlijā trešajā - galīgajā - lasījumā atbalstīja grozījumus Enerģētikas likumā, kas paredz dažādot dabasgāzes piegāžu ceļus un nodrošināt dabasgāzes stratēģiskās rezerves, kā arī aizliegt dabasgāzes piegādes no Krievijas.
“Gāzes stratēģiskās rezerves jānodrošina tādā apmērā, lai piegāžu aizsardzība būtu iespējama ne tikai aizsargātajiem lietotājiem, bet ziemas sezonā ļautu nodrošināt termoelektrocentrālēs elektroenerģijas ražošanas bāzes jaudu,” iepriekš uzsvēra par likumprojekta virzību Saeimā atbildīgās Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšsēdētājs Krišjānis Feldmans.
Interesē šī tēma? Sāc sekot šiem atslēgas vārdiem un saņem paziņojumus, kad ir pieejams jauns saturs!
Saistītie raksti
No 2022. gada 1. jūlija mājsaimniecībām, kas iegādājas dabasgāzi pēc regulētā tarifa, mainīsies dabasgāzes tarifs nākamajam pusgadam, liecina uzņēmuma publiskotā informācija.
Kopējais dabasgāzes patēriņš Latvijā samazinājies par 18%, bet dabasgāzes cenas biržās sasniedz jaunus rekordus, liecina Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) aktuālais tirgus apskats.
Līdz ar Krievijas iebrukumu Ukrainā daudz kas ir mainījies uzskatos, vēlmēs un plānos par enerģētiku, tai skaitā par dabasgāzi, savukārt darbos nemaz tik daudz vēl nav notikušas izmaiņas un arī tik drīz tās nenotiks, vismaz ne pilnā mērā.
Investīciju pasaulē bieži dzirdētais teiciens — “neliec visas olas vienā grozā” — trāpīgi raksturo vienu no ieguldīšanas pamatprincipiem: nepieciešamību diversificēt ieguldījumus. Tā nav tikai teorija — diversifikācija gadu gaitā ir pierādījusi sevi kā efektīvu rīcību praksē. Tā var palīdzēt pasargāt kapitālu finanšu tirgu svārstību laikā un vienlaikus piedāvā iespēju optimizēt peļņu ilgtermiņā. Viens no nesenākajiem piemēriem tam ir pēdējo mēnešu tirgus svārstības — kamēr ASV uzņēmumu akciju vērtība kritās, citos reģionos tika novērots kāpums.