• Atpakaļ
 • menu
 • Meklēt
 • Ieiet portālā
 • Dalīties ar rakstu:

  Jūnijā gada inflācija Latvijā sasniegusi 19.3%

  Dārzeņu un augļu tirdzniecÄ«ba Ä€genskalna tirgus paviljonā. Foto: Paula Čurkste/LETA

  2022 .gada jūnijā, salīdzinot ar 2021 .gada jūniju, vidējais patēriņa cenu līmenis palielinājās par 19.3%, liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes dati.

  Lielākā ietekme uz vidējā patēriņa cenu līmeņa izmaiņām 2022. gada jūnijā, salīdzinot ar 2021. gada jūniju, bija cenu kāpumam ar mājokli saistītām precēm un pakalpojumiem, pārtikai un bezalkoholiskajiem dzērieniem, ar transportu saistītām precēm un pakalpojumiem, restorānu un viesnīcu pakalpojumiem, dažādu preču un pakalpojumu grupā, ar atpūtu un kultūru saistītām precēm un pakalpojumiem, alkoholiskajiem dzērieniem un tabakas izstrādājumiem, veselības aprūpei.
  Pārtikas un bezalkoholisko dzērienu grupā cenas gada laikā palielinājās par 22.1%. Būtiskākā ietekme uz vidējā cenu līmeņa pieaugumu grupā bija sieram un biezpienam (+30.2%), piena produktiem (+33.7%), pienam (+39.2%) un jogurtam (+25.8%).
  Ar mājokli saistītām precēm un pakalpojumiem vidējais cenu līmenis palielinājās par 39.9%. Būtiskākais cenu kāpums gada laikā bija elektroenerģijai, siltumenerģijai, dabasgāzei un cietajam kurināmajam. Dārgāka bija atkritumu savākšana, mājokļa īre, ūdensapgāde, materiāli mājokļa uzturēšanai un remontam, kanalizācijas pakalpojumi, kā arī mājokļa uzturēšanas un remonta pakalpojumi.
  Veselības aprūpes grupā vidējais cenu līmenis pieauga par 7.3%. Gada laikā sadārdzinājās zobārstniecības pakalpojumi, farmaceitiskie produkti un ārstu speciālistu pakalpojumi.
  Ar transportu saistītām precēm un pakalpojumiem cenas palielinājās par 32.2%, ko noteica degvielas cenu pieaugums par 60.3%. Dīzeļdegviela sadārdzinājās par 64.9%, benzīns - par 57.5%, bet auto gāze - par 30.4%. Dārgāka bija personisko transportlīdzekļu apkope un remonts, rezerves daļas un piederumi personiskajiem transportlīdzekļiem, lietotas automašīnas, jaunas automašīnas, kā arī pasažieru pārvadājumi pa autoceļiem.
  Ar atpūtu un kultūru saistītām precēm un pakalpojumiem cenas kāpa par 6.7%, ko galvenokārt ietekmēja cenu pieaugumi barībai lolojumdzīvniekiem, atpūtas un sporta pakalpojumiem, kompleksajiem atpūtas pakalpojumiem, ziediem, kultūras pakalpojumiem, kā arī kancelejas precēm un zīmēšanas piederumiem.
  Restorānu un viesnīcu pakalpojumiem vidējais cenu līmenis palielinājās par 14.1%. Gada laikā cenas kāpa ēdināšanas pakalpojumiem, tai skaitā sadārdzinājās restorānu un kafejnīcu pakalpojumi - par 12.7%, ēdnīcu pakalpojumi - par 12.7% un ātrās ēdināšanas pakalpojumi - par 14.5%. Cenu pieaugums bija arī viesnīcu pakalpojumiem.
  Pārējās patēriņa grupās nozīmīgākais cenu kāpums bija apģērbiem, mājokļa mēbelēm, mājokļa tīrīšanas un kopšanas līdzekļiem, apaviem, neelektriskajiem virtuves piederumiem un priekšmetiem, galvenajām mājsaimniecības ierīcēm, kā arī mājokļa uzkopšanas un mājsaimniecības pakalpojumiem.
  Dalīties ar rakstu:
Saistītie raksti

Investors Andris ir Investoru kluba izdomāta persona. Viņa rīcībā ir 25 000 eiro reālas naudas, ko Andris sāk ieguldīt akciju tirgos 2021. gada novembrī. Andra investīciju lēmumus pieņem Investoru Kluba redakcija.

FinansuSignet
Investore Andris
MintosNasdaqEstateguru
Investoru Kluba partneri
Birža
 • Rīgas birža
 • Tallinas birža
 • Viļņas birža
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus

Cenas tiek parādītas ar 15 minūšu nokavēšanos. Salīdzinājums ar iepriekšējo dienu sākas 10.15 tirdzniecības dienas rītā.