• Atpakaļ
 • menu
 • Meklēt
 • Ieiet portālā
 • Dalīties ar rakstu:

  ECB paziņoja, ka jūlijā palielinās procentu likmes

  Foto: RALPH ORLOWSKI

  Šodien Eiropas Centrālā banka (ECB) paziņoja, ka jūlija sanāksmē paaugstinās procentu likmes par 0.25%. Nākamais pieaugums plānots septembrī.

  Pēc analītiķu domām, ECB no jūlija līdz gada beigām paaugstinās procentu likmes līdz 135 bāzes punktiem, respektīvi, līdz gada beigām ECB galvenā procentu likme būs pieaugusi no -0.5% līdz 0.85%.
  Inflācija eirozonā sasniegusi 8.1%, un, lai gan Amerikas Savienoto Valstu Federālā rezervju sistēma jau ir sākusi palielināt procentu likmi augstākos inflācijas apstākļos, ECB to vēl nav izdarījusi. Viens no iemesliem ir tas, ka Eiropas ekonomika kļūst vājāka un centrālā banka nevēlas pārāk zemo procentu likmju vides piedāvātās izaugsmes iespējas. Augstākas procentu likmes ir arī problēma, apkalpojot eirozonas dienvidu valstu augsto parādu slogu.
  ECB šodien arī norādīja par savas aktīvu iegādes programmas beigām līdz 1. jūlijam. Taču jau iegādāto obligāciju atmaksas tiks turpinātas reinvestēt tik ilgi, kamēr centrālā banka uzskatīs par nepieciešamu likviditātes un stabilas monetārās pozīcijas nodrošināšanai tirgū. PEPP pandēmijas ārkārtas ietvaros iegādāto obligāciju atmaksas tiks reinvestētas vismaz līdz 2024. gadam.
  Kā liecina šodienas informācija, nākamais procentu likmju kāpums būs septembrī. Ja ekonomiskā situācija pasliktināsies, procentu likmes var pieaugt straujāk.
  Sešu mēnešu Euribor aizvakar pirmo reizi vairāku gadu laikā sasniedza pozitīvu līmeni.
Saistītie raksti

Investors Andris ir Investoru kluba izdomāta persona. Viņa rīcībā ir 25 000 eiro reālas naudas, ko Andris sāk ieguldīt akciju tirgos 2021. gada novembrī. Andra investīciju lēmumus pieņem Investoru Kluba redakcija.

FinansuSignet
Investore Andris
MintosNasdaqEstateguru
Investoru Kluba partneri
Birža
 • Rīgas birža
 • Tallinas birža
 • Viļņas birža
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus

Cenas tiek parādītas ar 15 minūšu nokavēšanos. Salīdzinājums ar iepriekšējo dienu sākas 10.15 tirdzniecības dienas rītā.