• Atpakaļ
 • menu
 • Meklēt
 • Ieiet portālā
 • Dalīties ar rakstu:

  HSBC rezultātos atspoguļojas karš Ukrainā

  HSBC ziņo, ka tā šā gada pirmajā ceturksnī nopelnījusi par 27% mazāk, ja salīdzina ar attiecīgo periodu pērn.Foto: Scanpix

  Tirgus kapitalizācijas ziņā lielākā Eiropas banka pirmajā ceturksnī nopelnījusi aptuveni par ceturtdaļu mazāk nekā šajā pašā periodā pirms gada. Palielinājušās arī bankas rezerves sliktajiem kredītiem.

  HSBC ziņo, ka tā šā gada pirmajā ceturksnī nopelnījusi par 27% mazāk, ja salīdzina ar attiecīgo periodu pērn. Neskatoties uz to, Eiropā pēc tirgus kapitalizācijas lielākā banka tāpat nopelnījusi 4.2 mljrd. dolārus (pirms nodokļiem).
  Šie gan tāpat bija labāki rezultāti nekā pirms tam gaidīja pašas bankas akciju analītiķi. Viņi lēsa, ka HSBC pirmā ceturkšņa peļņa pirms nodokļu nomaksas būs 3.72 mljrd. dolāru apmērā.
  Bankas ieņēmumi sarukuši par 4% līdz 12.5 mljrd. dolāru - tika gaidīti 12.7 mljrd. dolāri.
  Bankas uzkrājumi sliktajiem kredītiem veidojuši 600 milj. dolāru. Pirms gada banka, redzot ekonomikas perspektīvas uzlabošanos, šādus uzkrājumus bija samazinājusi līdz 400 milj. dolāru.
  “Palielinātie uzkrājumi sliktajiem kredītiem galvenokārt atspoguļoja Krievijas un Ukrainas kara tiešo un plašāko ekonomisko ietekmi un inflācijas spiedienu uz nākotnes ekonomikas perspektīvām,” norāda bankas pārstāvji.
  Šī banka tieši Āzijā guvusi divas trešdaļas no savas peļņas pirms nodokļu nomaksas. Tiek ziņots, ka Londonā bāzētā banka turpina arī īstenot plānu par savu pozīciju nostiprināšanu Āzijas tirgos uz Rietumu tirgu rēķina. “Krievijas un Ukrainas karam joprojām ir briesmīgas sekas gan Ukrainā, gan ārpus tās,” otrdien sacīja HSBC izpilddirektors Noels Kvins (Noel Quinn). “HSBC Russia nesniedz pakalpojumus jauniem klientiem, un šī biznesa izredzes samazinās.”
  Bankas akcijas Honkongā otrdien nokritās par 4.45% līdz 49.3 Honkongas dolāru atzīmei.
  Dalīties ar rakstu:

Investors Andris ir Investoru kluba izdomāta persona. Viņa rīcībā ir 25 000 eiro reālas naudas, ko Andris sāk ieguldīt akciju tirgos 2021. gada novembrī. Andra investīciju lēmumus pieņem Investoru Kluba redakcija.

FinansuSignet
Investore Andris
MintosNasdaqEstateguru
Investoru Kluba partneri
Birža
 • Rīgas birža
 • Tallinas birža
 • Viļņas birža
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus

Cenas tiek parādītas ar 15 minūšu nokavēšanos. Salīdzinājums ar iepriekšējo dienu sākas 10.15 tirdzniecības dienas rītā.