Jēlnaftas fjūčeri sāka pieaugt pēc tam, kad Krievijas prezidents nosūtīja karaspēku uz Ukrainas austrumiem. Sagaidāms, ka iespējamo sankciju dēļ jēlnaftas pieejamība tirgū samazināsies, kas cenu paaugstinās virs 100 ASV dolāru robežas.
Jēlnaftas cenas vēl vairāk sāka celties pirmdien, saasinoties politiskajai spriedzei un saņemot jaunākās ziņas par Krievijas karaspēka ienākšanu Ukrainas austrumos.
Naftas cena ir sasniegusi augstāko līmeni kopš 2014. gada. Goldman Sachs prognozē, kā 2022. gada otrajā pusē tās cena varētu sasniegt 100 ASV dolārus par barelu. Diemžēl, OPEC+ iespējas un vēlme pazemināt naftas cenas ir ierobežotas.
Naftas cena pieauga astoto nedēļu pēc kārtas, jo spriedze starp Ukrainu un Krieviju atkal izvirzījusi priekšplānā jaunus globālos izaicinājums, ziņo Bloomberg.
Krievija ir viena no lielākajām izejvielu eksportētājām. Konflikta gadījumā ar Ukrainu pastāv bažas, ka Krievijai varētu piemērot sankcijas, kas, savukārt, veicinās vēl straujāku izejvielu cenu kāpumu un paātrinās inflāciju.
Investīciju pasaulē bieži dzirdētais teiciens — “neliec visas olas vienā grozā” — trāpīgi raksturo vienu no ieguldīšanas pamatprincipiem: nepieciešamību diversificēt ieguldījumus. Tā nav tikai teorija — diversifikācija gadu gaitā ir pierādījusi sevi kā efektīvu rīcību praksē. Tā var palīdzēt pasargāt kapitālu finanšu tirgu svārstību laikā un vienlaikus piedāvā iespēju optimizēt peļņu ilgtermiņā. Viens no nesenākajiem piemēriem tam ir pēdējo mēnešu tirgus svārstības — kamēr ASV uzņēmumu akciju vērtība kritās, citos reģionos tika novērots kāpums.