• Atpakaļ
 • menu
 • Meklēt
 • Ieiet portālā
 • Dalīties ar rakstu:

  JPMorgan: pieaugošās procentu likmes ir iekļautas akciju cenās, laiks pirkt

  Foto: Reuters/Scanpix

  JPMorgan stratēģi uzskata, ka procentu likmju paaugstināšana tagad ir iekļauta cenās un investoriem būtu jāiegulda akcijās, vēsta Bloomberg.

  Stratēģi uzskata, ka Federālā rezervju sistēma un Eiropas Centrālā banka vairs nerunā par monetārās politikas stingrību. Tajā pašā laikā inflācija sasniedz maksimumu un uzņēmumu peļņa sagādā pozitīvus pārsteigumus. "Mēs uzskatām, ka akciju tirgos ir vieta izaugsmei, un šis cikls nebūt nav beidzies," viņi teica.
  Amerikas Savienoto Valstu un Eiropas akciju tirgi jauno gadu iesāka ar lejupslīdi, investoriem baidoties, ka agresīvāka monetārā politika inflācijas apkarošanai bremzēs izaugsmi. Lai gan biržas sarakstā iekļauto uzņēmumu sezona ir bijusi pozitīva, akciju tirgi saglabājušies nepastāvīgi. Tajā pašā laikā stratēģiem ir domstarpības par to, kāds būs atlikušais gads.
  "Mēs uzskatām, ka šobrīd nebūtu pareizi gatavoties recesijai, īpaši ņemot vērā to, ka vide finansēšanai joprojām ir ļoti labvēlīga," sacīja stratēģi. Turklāt darba tirgus šobrīd ir spēcīgs, arī naudas plūsma no biržā kotētiem uzņēmumiem ir laba, un Ķīnas ekonomika atveseļojās.
  Tajā pašā laikā, piemēram, Morgan Stanley stratēģi ir pesimistiskāki. Maikls Vilsons (Michael Wilson) nesen pauda, ka "akcijām ir pienākusi ziema".
  Vilsons iesaka investoriem pagaidām ieņemt aizsardzības pozīciju, jo lejupslīde var turpināties. Bet pēc JPMorgan stratēģu domām, būtu jāizmanto pretēja stratēģija - tā vietā viņi iesaka samazināt aizsargakciju daļu.
Saistītie raksti

Investors Andris ir Investoru kluba izdomāta persona. Viņa rīcībā ir 25 000 eiro reālas naudas, ko Andris sāk ieguldīt akciju tirgos 2021. gada novembrī. Andra investīciju lēmumus pieņem Investoru Kluba redakcija.

FinansuSignet
Investore Andris
MintosNasdaqEstateguru
Investoru Kluba partneri
Birža
 • Rīgas birža
 • Tallinas birža
 • Viļņas birža
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus

Cenas tiek parādītas ar 15 minūšu nokavēšanos. Salīdzinājums ar iepriekšējo dienu sākas 10.15 tirdzniecības dienas rītā.