• Atpakaļ
 • menu
 • Meklēt
 • Ieiet portālā
 • Dalīties ar rakstu:

  ASV ražotāju cenu straujais kāpums liecina, ka turpināsies strauja inflācija

  Degvielas izmaksu kāpums ir veicinājis arī ražotāju un patērētāju cenu kāpumu.Foto: Reuters/Scanpix

  Novembrī ASV ražotāju cenas pieauga par gandrīz 10 procentiem salīdzinājumā ar iepriekšējā gada atbilstošo periodu, kas ir straujākais temps vairāk nekā desmit gadu laikā. Tas norāda, ka inflācija nav īslaicīga un turpināsies arī nākamgad, vēsta Bloomberg.

  ASV ražotāju cenu indekss novembrī pieauga par 9,6 procentiem, salīdzinot ar iepriekšējā gada atbilstošo periodu, par 0,8 procentiem salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi, liecina ASV Darba departamenta dati. Abi rādītāji pārspēja ekonomistu cerības.
  Cenu pieaugums bija lielākais kopš 2010. gada. Akciju tirgi reaģēja ar lejupslīdi, pieaugot cerībām, ka Federālo rezervju sistēma būs spiesta paaugstināt procentu likmes jaunā gada sākumā.
  RCI mēra cenas, ko maksā ražotājiem, un atspoguļo vairumtirgotāju un mazumtirgotāju saņemtās peļņas normas.
  Materiālu izmaksas šogad ir strauji pieaugušas saistībā ar problēmām ar piegādes ķēdēm un transporta sastrēgumiem. Arī pieprasījums ir liels un trūkst darbinieku. Daudzi uzņēmumi izmaksu pieaugumu ir spējuši pārnest uz patērētājiem ar cenu kāpumu, un šodien publiskotais skaitlis liecina, ka arī turpmākajos mēnešos patēriņa cenas turpinās strauji pieaugt.
  Pagājušajā nedēļā ASV patēriņa cenu indekss novembrī pieauga par 6,8 procentiem, kas ir straujākais temps gandrīz 40 gadu laikā.
Saistītie raksti

Investors Andris ir Investoru kluba izdomāta persona. Viņa rīcībā ir 25 000 eiro reālas naudas, ko Andris sāk ieguldīt akciju tirgos 2021. gada novembrī. Andra investīciju lēmumus pieņem Investoru Kluba redakcija.

FinansuSignet
Investore Andris
MintosNasdaqEstateguru
Investoru Kluba partneri
Birža
 • Rīgas birža
 • Tallinas birža
 • Viļņas birža
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus

Cenas tiek parādītas ar 15 minūšu nokavēšanos. Salīdzinājums ar iepriekšējo dienu sākas 10.15 tirdzniecības dienas rītā.