Dienvidkorejas elektronikas un informācijas tehnoloģiju gigants Samsung paziņojis par plāniem ASV būvēt 17 miljardus ASV dolāru vērtu pusvadītāju rūpnīcu, ziņo CNBC.

- Samsung zīmols Ņujorkā.
- Foto: Reuters/Scanpix
Rūpnīcas celtniecību plānots sākt nākamā gada pirmajā pusē, bet ražošanu, saskaņā ar sākotnējiem plāniem, plānots uzsākt 2024. gada otrajā pusē. Rūpnīcas mērķis ir būtiski palielināt pusvadītāju ražošanas jaudu un mazināt to deficītu pasaulē.
Izpētes uzņēmuma Forrester viceprezidents Glens O'Donnels norādījis, ka Samsung, līdzīgi kā tas ir ar citiem čipu ražotājiem, izmisīgi nepieciešams palielināt to ražošanas kapacitāti.
Arī Samsung galvenie konkurenti Intel un TSMC ir sākuši būvēt mikroshēmu rūpnīcas. O'Donnels norāda, ka rūpnīcas celtniecība ASV dotu labumu mikroshēmu ražošanai, jo tas paplašinātu nozares ģeogrāfisko daudzveidību. Viņš izceļ, ka pandēmija izteiktāk skāra mikroshēmu nozari tieši tādēļ, ka to ražošana ģeogrāfiskā mērogā uzskatāma par visai šauru.
Samsung elektronikas risinājumu nodaļas viceprezidents un izpilddirektors Kinams Kims sacījis, ka jaunā rūpnīca palīdzēs Samsung labāk apmierināt klientu vajadzības un nodrošinās stabilitāti globālajās pusvadītāju piegāžu ķēdēs.
Šīs ir lielākās Samsung investīcijas ASV kopš 1978. gada. Kopumā uzņēmums valstī nodarbina vairāk nekā 20 000 cilvēku.
Samsung akcijām šogad nav veicies īpaši labi. Kopš gada sākuma tās cena ir sarukusi gandrīz par 10% līdz 73 700 Korejas vonu atzīmei. Savukārt 12 mēnešu skatījumā tās cena gan ir iespējusi palielināties par 12,3%.
Interesē šī tēma? Sāc sekot šiem atslēgas vārdiem un saņem paziņojumus, kad ir pieejams jauns saturs!
Saistītie raksti
Investīciju pasaulē bieži dzirdētais teiciens — “neliec visas olas vienā grozā” — trāpīgi raksturo vienu no ieguldīšanas pamatprincipiem: nepieciešamību diversificēt ieguldījumus. Tā nav tikai teorija — diversifikācija gadu gaitā ir pierādījusi sevi kā efektīvu rīcību praksē. Tā var palīdzēt pasargāt kapitālu finanšu tirgu svārstību laikā un vienlaikus piedāvā iespēju optimizēt peļņu ilgtermiņā. Viens no nesenākajiem piemēriem tam ir pēdējo mēnešu tirgus svārstības — kamēr ASV uzņēmumu akciju vērtība kritās, citos reģionos tika novērots kāpums.