• Atpakaļ
 • menu
 • Meklēt
 • Ieiet portālā
 • Dalīties ar rakstu:

  Morgan Stanley: sagaidāms, ka Eiropas tirgi veiks korekcijas

  Morgan Stanley saskata Eiropas akciju ilgtermiņa augšupeju, taču nākamgad pastāv ievērojams korekcijas risks.Foto: Reuters/Scanpix

  Eiropas akciju tirgus nākamgad sagaida nepastāvīgs laiks, sacīja Greiems Sekers, Eiropas akciju galvenais stratēģis, ziņo Bloomberg.

  Lai gan sagaidāms, ka tirgi ilgtermiņā virzīsies uz augšu, nākamgad ir "ļoti iespējams" kritums par vairāk nekā 10 procentiem, sacīja Sekers. «Akcijas ir kāpušas 18 mēnešus pēc kārtas un šajā laikā būtiska korekcija nav notikusi. Es nedomāju, ka tas ilgs vēl 12 mēnešus.
  Analītiķi un eksperti arvien piesardzīgāk vērtē 2022. gadu. Kopš pandēmijas akciju tirgi Eiropā un ASV ir ļoti strauji kāpuši un pastāvīgi uzstādījuši jaunus rekordus. Goldman Sachs un Credit Suisse stratēģi uzskata, ka akcijas nākamgad turpinās pieaugt, taču daudz lēnāk.
  «Mēs šajā korekcijā būtu pircēji, taču jāņem vērā arī tas, ka pēdējo 18 mēnešu laikā tirgu izaugsme ir bijusi neprātīgi augsta. Tas nozīmē, ka pašreizējā cikla kāpums lielā mērā jau ir noticis, ”sacīja Sekers. Viņaprāt, ekonomikas izaugsmes palēnināšanās un monetārās politikas atbalsta zaudēšana globāli neļaus akcijām tik strauji kāpt.
  "Ir skaidrs, ka perspektīvas nākamajiem 12 mēnešiem nav tik labas kā pēdējiem 12 mēnešiem," sacīja Sekers.
  Sekers redz trīs faktorus, kas negatīvi ietekmēs akcijas. Pirmkārt, pieprasījums būs mazāks nekā gaidīts, izraisot stagflāciju ekonomikā (mērena izaugsme un augsta inflācija), kas savukārt negatīvi ietekmēs uzņēmumu peļņas maržas.
  Otrkārt, viņš uzsvēra politiskos riskus, vai tās būtu Francijas prezidenta vēlēšanas vai Lielbritānijas un Eiropas Savienības tirdzniecības attiecību pasliktināšanās. Treškārt, viņš norādīja, ka Eiropas Centrālā banka nākotnē samazinās savu atbalstu un mazāk pirks parādus no perifērajām valstīm.
  Dalīties ar rakstu:
Saistītie raksti

Investors Andris ir Investoru kluba izdomāta persona. Viņa rīcībā ir 25 000 eiro reālas naudas, ko Andris sāk ieguldīt akciju tirgos 2021. gada novembrī. Andra investīciju lēmumus pieņem Investoru Kluba redakcija.

FinansuSignet
Investore Andris
MintosNasdaqEstateguru
Investoru Kluba partneri
Birža
 • Rīgas birža
 • Tallinas birža
 • Viļņas birža
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus

Cenas tiek parādītas ar 15 minūšu nokavēšanos. Salīdzinājums ar iepriekšējo dienu sākas 10.15 tirdzniecības dienas rītā.