Šonedēļ tirgus dalībnieki beidzot sagaidījuši plašākus pasaules otras lielākās tautsaimniecības – Ķīnas – stimulus. Sākotnēji tas palīdzējis pieaugt akciju vērtībai teju visās pasaules malās. Tiesa gan, jau šīs nedēļas vidū bija manāma Ķīnas šķietami tomēr paplānā optimisma putekļu nosēšanās. Tas, kā izvērsīsies notikumi Ķīnas ekonomikā, lielākajiem pasaules akciju tirgiem var būt ļoti svarīgi arī nākamajā gadā. Un varbūt: ne tikai nākamajā gadā vien.

- Uz kopējo Eiropas akciju dinamiku liela ietekme ir reģiona milzīgajiem luksusa nozares uzņēmumiem. Eiropas ekonomikai arvien esot anēmiskai un, izpaliekot cerībām, ka tas kaut kad daudzmaz pārskatāmā nākotnē mainīsies, šādi uzņēmumi izteikti kļuvuši atkarīgi no Ķīnas pieprasījuma. Savukārt, līdz ar pandēmiju pa grāvi kuļoties arī Ķīnai, plānāk klājas arī Eiropas šādu sektoru pārstāvju akcijām.
- Foto: Scanpix
Tiek baumots par Ķīnas japanizāciju. Proti, tādu situāciju, kad Ķīnu gaida ilgstoši anēmiska izaugsme, atrašanās uz deflācijas sliekšņa, augsti parādi, rekodzemi procenti, arvien apšaubāmi efektīvi centrālās bankas stimuli un sarūkošs iedzīvotāju skaits. Japānas gadījumā ekonomikas terminoloģijā šis laika posms pagājušā gadsimta 90-tajos gados pēc aktīvu burbuļa plīšanas iegāja vēsturē ar nosaukumu zaudētā(s) desmitgade(s). Ķīna gan riskē iesoļot lēnas izaugsmes laikmetā, pirms tā ir kļuvusi bagāta.
Interesē šī tēma? Sāc sekot šiem atslēgas vārdiem un saņem paziņojumus, kad ir pieejams jauns saturs!
Saistītie raksti
Investīciju pasaulē bieži dzirdētais teiciens — “neliec visas olas vienā grozā” — trāpīgi raksturo vienu no ieguldīšanas pamatprincipiem: nepieciešamību diversificēt ieguldījumus. Tā nav tikai teorija — diversifikācija gadu gaitā ir pierādījusi sevi kā efektīvu rīcību praksē. Tā var palīdzēt pasargāt kapitālu finanšu tirgu svārstību laikā un vienlaikus piedāvā iespēju optimizēt peļņu ilgtermiņā. Viens no nesenākajiem piemēriem tam ir pēdējo mēnešu tirgus svārstības — kamēr ASV uzņēmumu akciju vērtība kritās, citos reģionos tika novērots kāpums.