Sintijas ceļojums investīciju pasaulē: #29 – jauna stratēģija, jauni pirkumi
Pēdējo divu nedēļu laikā esmu veikusi divus pirkumus – diametrāli pretējus. Lai gan pagājušajā rakstā es biju visai apjukusi, šobrīd esmu nonākusi pie stratēģijas, vismaz tuvākajiem mēnešiem. Protams, tirgus situācija var pamainīt plānus, redzēsim.
Savas investīcijas joprojām veikšu ar līdzīgu regularitāti – aptuveni 2 reizes mēnesī. Vismaz viens pirkums mēnesī man būs balstīts uz analītiķu ieteiktu ārzemju uzņēmumu, kuram gaidāms potenciāls akcijas cenas un ieņēmumu pieaugums. Paralēli papildināšu portfeli, iegādājoties vēl portfelī esošas Baltijas uzņēmumu akcijas.
Beidzot arī mani ir pārņēmusi neziņa, kā rīkoties tālāk. Saprotu, ka vēlos investēt, bet nezinu, uz kuru pusi skatīties. Kopējā tirgus situācija, gaidāmie Federālās rezervju sistēmas un Eiropas Centrālās bankas procentu likmju lēmumi, bažas par recesiju – tas viss pamatīgi sagrozījis galvu.
Pēdējo reizi ar savu portfeļa saturu dalījos augusta sākumā. Šajā laikā ir bijuši gana daudz pirkumi, kā arī dažādi ekonomiski izaicinājumi un uzņēmumu peļņas rezultāti, kas, viennozīmīgi, ietekmēja arī manā portfelī esošo uzņēmumu akcijas.
Kopš Īlons Masks ir kļuvis par Twitter īpašnieku, man vairs nepieder akcijas šajā uzņēmumā. Tāpēc iegūto naudu nolēmu investēt cita viņa uzņēmuma – Tesla - akcijās, kas līdz ar Twitter iegādi ir piedzīvojušas pamatīgu lejupslīdi. Šobrīd esmu Maska burbulī, iegādājos arī Dogecoin.
Investīciju pasaulē bieži dzirdētais teiciens — “neliec visas olas vienā grozā” — trāpīgi raksturo vienu no ieguldīšanas pamatprincipiem: nepieciešamību diversificēt ieguldījumus. Tā nav tikai teorija — diversifikācija gadu gaitā ir pierādījusi sevi kā efektīvu rīcību praksē. Tā var palīdzēt pasargāt kapitālu finanšu tirgu svārstību laikā un vienlaikus piedāvā iespēju optimizēt peļņu ilgtermiņā. Viens no nesenākajiem piemēriem tam ir pēdējo mēnešu tirgus svārstības — kamēr ASV uzņēmumu akciju vērtība kritās, citos reģionos tika novērots kāpums.