Elektroenerģijas cenas Eiropā joprojām ir divas reizes augstākas nekā 2019. gadā
Enerģētikas krīze un ekonomikas lejupslīde palēnināja globālā elektroenerģijas pieprasījuma pieaugumu 2023. gadā, bet spēcīga atveseļošanās gaidāma jau 2024. gadā.
Paredzams, ka globālais enerģijas patēriņa pieaugums 2023. gadā palēnināsies līdz nedaudz mazāk par 2% salīdzinājumā ar 2.3% 2022. gadā, kas arī bija mazāk nekā piecu gadu vidējais rādītājs pirms pandēmijas (2.4%), ziņo Starptautiskā Enerģētikas aģentūra (IEA).
Jau apskatīto ASV publiski kotēto uzņēmumu akciju sektoru klāsts ir ļoti plašs. Tomēr šajā visā padarīšanā iztrūkst tāds ne pārāk liels sektors kā komunālo pakalpojumu uzņēmumi. Tas gan nenozīmē, ka šajā sektorā neslēpjas pievilcīgas un interesantas ieguldīšanas iespējas.
2023.gada jūnijā, salīdzinot ar 2022.gada jūniju, vidējais patēriņa cenu līmenis palielinājās par 7.9%, liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Eiropas Komisija (EK) brīdinājusi valstis, ka, nosakot griestus elektroenerģijas ražošanai izmantotās gāzes cenai visā Eiropas Savienībā (ES), var palielināties patērētās gāzes apjoms un valstu subsidētās elektroenerģijas eksports.
Investīciju pasaulē bieži dzirdētais teiciens — “neliec visas olas vienā grozā” — trāpīgi raksturo vienu no ieguldīšanas pamatprincipiem: nepieciešamību diversificēt ieguldījumus. Tā nav tikai teorija — diversifikācija gadu gaitā ir pierādījusi sevi kā efektīvu rīcību praksē. Tā var palīdzēt pasargāt kapitālu finanšu tirgu svārstību laikā un vienlaikus piedāvā iespēju optimizēt peļņu ilgtermiņā. Viens no nesenākajiem piemēriem tam ir pēdējo mēnešu tirgus svārstības — kamēr ASV uzņēmumu akciju vērtība kritās, citos reģionos tika novērots kāpums.