Inflācija ASV februārī turpināja samazināties, kas ir iepriecinoša zīme, liekot domāt, ka Federālās rezervju sistēmas (FRS) centieni atvēsināt ekonomiku ar augstākām procentu likmēm darbojas.
Patēriņa cenu indekss gada griezumā februārī pieauga par 6%, salīdzinot ar 6.4% iepriekšējā mēnesī, un FactSet aptaujātie ekonomisti prognozēja 6%. Patēriņa cenu indekss februārī, salīdzinot ar janvāri, pieauga par 0.4%, kas atbilst ekonomistu prognozēm, vēsta Barron's.
Pēc pirmdienas lielajām svārstībām akciju tirgos, šodien investori ir nogaidoši, vērtējot, vai ASV februāra inflācijas rādītājs dos pamatu Federālajai rezervju sistēmai (FRS) atlikt procentu likmju paaugstināšanu.
ASV pa burbuli aizgājusi 16. lielākā šīs valsts banka - Silicon Valley Bank. Krahs skāris un vēl var skart arī dažus citus aizdevējus. Tas ļāvis vaļu spekulācijām par to, kādā stāvoklī ir šīs valsts un varbūt – ne tikai šīs valsts - banku sektors. Ja jau tā lielo neskaidrību papildinās vēl arī banku Pandoras lādes vāka pavēršanās, situācija finanšu tirgū var pārvērsties par īstenu murgu.
Federālās rezervju sistēmas (FRS) priekšsēdētājs Džeroms Pauels (Jerome Powell) šodien, uzstājoties kongresā, sacīja, ka procentu likmes, visticamāk, turpinās pieaugt un ceļš uz inflācijas samazināšanu būs bedrains.
Investīciju pasaulē bieži dzirdētais teiciens — “neliec visas olas vienā grozā” — trāpīgi raksturo vienu no ieguldīšanas pamatprincipiem: nepieciešamību diversificēt ieguldījumus. Tā nav tikai teorija — diversifikācija gadu gaitā ir pierādījusi sevi kā efektīvu rīcību praksē. Tā var palīdzēt pasargāt kapitālu finanšu tirgu svārstību laikā un vienlaikus piedāvā iespēju optimizēt peļņu ilgtermiņā. Viens no nesenākajiem piemēriem tam ir pēdējo mēnešu tirgus svārstības — kamēr ASV uzņēmumu akciju vērtība kritās, citos reģionos tika novērots kāpums.