2023.gada februārī, salīdzinot ar 2022.gada februāri, vidējais patēriņa cenu līmenis palielinājās par 20.3%, liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Lielākā ietekme uz vidējā patēriņa cenu līmeņa pieaugumu 2023.gada februārī, salīdzinot ar 2022.gada februāri, bija ar mājokli saistītām precēm un pakalpojumiem (7.6 procentpunkti), pārtikai un bezalkoholiskajiem dzērieniem (6.7 procentpunkti), ar transportu saistītām precēm un pakalpojumiem (1.3 procentpunkti), dažādu preču un pakalpojumu grupai (0.8 procentpunkti), ar atpūtu un kultūru saistītām precēm un pakalpojumiem (0.8 procentpunkti).
Interesē šī tēma? Sāc sekot šiem atslēgas vārdiem un saņem paziņojumus, kad ir pieejams jauns saturs!
Saistītie raksti
Federālās rezervju sistēmas (FRS) priekšsēdētājs Džeroms Pauels (Jerome Powell) šodien, uzstājoties kongresā, sacīja, ka procentu likmes, visticamāk, turpinās pieaugt un ceļš uz inflācijas samazināšanu būs bedrains.
Laikā, kad inflācija saglabājas augsta, ieguldīšana ir veids, kā saglabāt vai palielināt naudas vērtību. Lai nauda tiešām pelnītu, ir būtiski to investēt uzņēmumos vai nozarēs ar augstu attīstības potenciālu tuvākajā desmitgadē. Luminor ieguldījumu produktu vadītāja Anželika Dobrovoļska stāsta par vienām no šī brīža perspektīvākajām nozarēm, kurām uzticēt savu naudu.
Februārī gada inflācija eirozonā saskaņā ar provizoriskiem datiem samazinājās līdz 8.5% salīdzinājumā ar 8.6% līmeni janvārī. Tomēr pamata inflācija ir paātrinājusies.
Investīciju pasaulē bieži dzirdētais teiciens — “neliec visas olas vienā grozā” — trāpīgi raksturo vienu no ieguldīšanas pamatprincipiem: nepieciešamību diversificēt ieguldījumus. Tā nav tikai teorija — diversifikācija gadu gaitā ir pierādījusi sevi kā efektīvu rīcību praksē. Tā var palīdzēt pasargāt kapitālu finanšu tirgu svārstību laikā un vienlaikus piedāvā iespēju optimizēt peļņu ilgtermiņā. Viens no nesenākajiem piemēriem tam ir pēdējo mēnešu tirgus svārstības — kamēr ASV uzņēmumu akciju vērtība kritās, citos reģionos tika novērots kāpums.