Tirdzniecības departaments trešdien ziņoja, ka mazumtirdzniecības apjomi janvārī palielinājās par 3% pēc divu mēnešu krituma pēc kārtas. Reuters aptaujātie ekonomisti prognozēja pārdošanas apjomu pieaugumu par 1.8%. Šis ir lielākais viena mēneša pieaugums kopš 2021. gada marta. Ja neskaita pandēmijas laiku, janvāra pieaugums bija lielākais vairāk nekā divās desmitgadēs.
ASV patēriņa cenu indekss janvārī uzrādīja nelielas lejupslīdes tendences turpinājumu salīdzinājumā ar iepriekšējā gada atbilstošo periodu, bet mēneša griezumā atkal bija redzams neliels pieaugums.
Āzijas akcijas kritās un dolāra kurss pirmdien pieauga, investoriem šonedēļ gaidot svarīgu datu publicēšanu, tostarp ASV patēriņa cenu datus, kas varētu apstiprināt, ka cīņa ar inflāciju nebūt nav beigusies.
ASV ražotāju cenas decembrī kritās visvairāk kopš pandēmijas sākuma, pagarinot vairākus mēnešus ilgušo inflācijas spiediena samazināšanos un dodot Federālajai rezervju sistēmai iespēju palēnināt procentu likmju paaugstināšanas tempu.
Investīciju pasaulē bieži dzirdētais teiciens — “neliec visas olas vienā grozā” — trāpīgi raksturo vienu no ieguldīšanas pamatprincipiem: nepieciešamību diversificēt ieguldījumus. Tā nav tikai teorija — diversifikācija gadu gaitā ir pierādījusi sevi kā efektīvu rīcību praksē. Tā var palīdzēt pasargāt kapitālu finanšu tirgu svārstību laikā un vienlaikus piedāvā iespēju optimizēt peļņu ilgtermiņā. Viens no nesenākajiem piemēriem tam ir pēdējo mēnešu tirgus svārstības — kamēr ASV uzņēmumu akciju vērtība kritās, citos reģionos tika novērots kāpums.