Šī gada ASV dolāra nostiprināšanās pret citām pasaules valūtām beidzās rudenī: šobrīd dolārs pret eiro, mārciņu un Korejas vonu ir samazinājies par vairāk nekā 10%.
27. septembrī ASV dolārs sasniedza maksimumu attiecībā pret citu galveno valūtu grozu un sākās lejupslīde. No turienes dolārs ir vājinājies pret mārciņu un vonu par 12%, pret Norvēģijas kronu par 9% un pret Zviedrijas kronu par 8.5%. Pat Japānas jena, kas šogad izrādījusies viena no vājākajām valūtām, pret dolāru pakāpusies par 7.5%.
Interesē šī tēma? Sāc sekot šiem atslēgas vārdiem un saņem paziņojumus, kad ir pieejams jauns saturs!
Saistītie raksti
Jau aptuveni pusotru gadu pasaulei nācies dzīvot pārliecinošā ASV dolāra cenas pieauguma stāstā. Tiesa gan, ļoti spēcīga ASV dolāra uzstādījums tiek testēts - novembris šai valūtai bija sliktākais mēnesis kopš 2010. gada. Attiecīgi seko daudzi spriedumi, ka iespējams augstākais ASV dolāra vērtības punkts jau ir aiz muguras.
ASV dolāra kurss ceturtdien cieta zaudējumus pēc tam, kad Federālās rezervju sistēmas (FRS) novembra sanāksmes protokols liecināja, ka centrālā banka varētu palēnināt procentu likmju paaugstināšans tempu, vēsta Investing.com.
Āzijas akcijas jauno nedēļu sāka ar augšupeju, jo Ķīnas politikas maiņa attiecībā uz Covid-19 un īpašumu sektoru palielināja reģiona akciju indeksu līdz divu mēnešu augstākajam līmenim. Savukārt zemāks ASV inflācijas rādītājs vājināja dolāru.
Investīciju pasaulē bieži dzirdētais teiciens — “neliec visas olas vienā grozā” — trāpīgi raksturo vienu no ieguldīšanas pamatprincipiem: nepieciešamību diversificēt ieguldījumus. Tā nav tikai teorija — diversifikācija gadu gaitā ir pierādījusi sevi kā efektīvu rīcību praksē. Tā var palīdzēt pasargāt kapitālu finanšu tirgu svārstību laikā un vienlaikus piedāvā iespēju optimizēt peļņu ilgtermiņā. Viens no nesenākajiem piemēriem tam ir pēdējo mēnešu tirgus svārstības — kamēr ASV uzņēmumu akciju vērtība kritās, citos reģionos tika novērots kāpums.