Pasaules Zelta padome (World Gold Council) publicējusi ilgi gaidīto pārskatu par zelta tirgus perspektīvām 2023. gadā, vēsta TAVEX, daloties ar būtiskāko informāciju par to.
Pasaules ekonomika pēc dažādiem satricinājumiem 2022. gadā atrodas krustcelēs. Visvairāk cieta centrālās bankas, kuras pastiprināja savu agresīvo cīņu pret inflāciju. Tieši centrālo banku attieksmei pret esošo inflāciju būs izšķiroša nozīme tālākai zelta cenas attīstībai.
Zelta un sudraba cenu kāpums kopš novembra sākuma vēl nav atdzīvinājis investīcijas ETF sektorā (fondi, kas nodrošināti ar fiziskiem dārgmetāliem). Izskatās, ka investori ieņēmuši nogaidošu pozīciju, līdz taps skaidrs, kādā virzienā cenas turpinās kustību dārgmetālu tirgū, vērtē TAVEX eksperti.
Šveices muita publicējusi kārtējās statistikas datus par zelta importu un eksportu. No tā izriet, ka 2022. gada septembrī no Šveices uz Āzijas valstīm tika eksportētas vairāk nekā 150 tonnas zelta, ziņo Tavex.
Šobrīd zelta cena koriģējas uz spēcīgā ASV dolāra fona, bet eiro izteiksmē zelta cenai joprojām ir labs pirmā pusgada rezultāts. Bet no kā tad kopumā ir atkarīga celta cena un kādi faktori to ietekmē? Skaidro Tavex eksperti.
Investīciju pasaulē bieži dzirdētais teiciens — “neliec visas olas vienā grozā” — trāpīgi raksturo vienu no ieguldīšanas pamatprincipiem: nepieciešamību diversificēt ieguldījumus. Tā nav tikai teorija — diversifikācija gadu gaitā ir pierādījusi sevi kā efektīvu rīcību praksē. Tā var palīdzēt pasargāt kapitālu finanšu tirgu svārstību laikā un vienlaikus piedāvā iespēju optimizēt peļņu ilgtermiņā. Viens no nesenākajiem piemēriem tam ir pēdējo mēnešu tirgus svārstības — kamēr ASV uzņēmumu akciju vērtība kritās, citos reģionos tika novērots kāpums.