• Atpakaļ
 • menu
 • Meklēt
 • Ieiet portālā
 • Dalīties ar rakstu:

  Porsche tiks iekļauts Vācijas prestižajā akciju indeksā DAX

  Foto: Reuters/Scanpix

  Luksusa automobiļu ražotājs Porsche, kas akciju tirgū debitēja pirms nepilniem trim mēnešiem, tiks iekļauts Vācijas prestižajā akciju indeksā DAX, no kura tiks izslēgts sporta preču ražotājs Puma.

  40 Vācijas vadošo uzņēmumu Frankfurtes biržas indeksā Porsche tiks reģistrēts 19. decembrī, paziņojis biržas operators Deutsche Boerse.
  Uzņēmuma ātrā iekļaušana DAX indeksā parāda, ka "mūsu biznesa modelis ir uzticams un pievilcīgs investoriem pat izaicinošā vidē", otrdien sacīja Porsche finanšu direktors Lutcs Meške (Lutz Meschke).
  Leģendārā sporta auto ražotājs Frankfurtes fondu biržā debitēja septembra beigās un tā debija bija viena no lielākajām Eiropā daudzu gadu laikā.
  Mātes uzņēmums Volkswagen piesaistīja aptuveni 9 mljrd. eiro, izmantojot sākotnējo publisko piedāvājumu (IPO). Šis finansējums tiks izmantots, lai palīdzētu finansēt grupas dārgo pāreju uz elektrisko transportlīdzekļu ražošanu.
  Biržā Porsche ātri kļuva par investoru mīluli, un tā akcijas cena pieaugusi par gandrīz 30%, sākot no debijas 82.5 eiro līdz aptuveni 106 eiro šīs nedēļas otrdienas pēcpusdienā.
  Tikmēr Puma tiks izņemta no DAX indeksa un iekļauts vidējo uzņēmumu MDAX indeksā, ziņoja Deutsche Boerse.
  Tāpat kā konkurenti, arī Puma piedzīvo diezgan grūtus laikus, jo augstā inflācija un ar Covid-19 saistītie ierobežojumi Ķīnas svarīgajā tirgū turpina mazināt pieprasījumu.
  Dalīties ar rakstu:
Saistītie raksti

Investors Andris ir Investoru kluba izdomāta persona. Viņa rīcībā ir 25 000 eiro reālas naudas, ko Andris sāk ieguldīt akciju tirgos 2021. gada novembrī. Andra investīciju lēmumus pieņem Investoru Kluba redakcija.

FinansuSignet
Investore Andris
Nasdaq
Investoru Kluba partneri
Birža
 • Rīgas birža
 • Tallinas birža
 • Viļņas birža
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus

Cenas tiek parādītas ar 15 minūšu nokavēšanos. Salīdzinājums ar iepriekšējo dienu sākas 10.15 tirdzniecības dienas rītā.