Eiropas Vispārējā tiesa trešdien nolēma atstāt spēkā Eiropas Komisijas lēmumu, saskaņā ar kuru Google pārkāpis konkurences noteikumus, un par to uzņēmumam piemērots rekordliels naudassods 4.1 mljrd. eiro apmērā, vēsta Reuters.
ASV tehnoloģiju giganta Alphabet meitas uzņēmums Google bija pārsūdzējis Eiropas Komisijas lēmumu par konkurences pārkāpumiem, taču Eiropas Vispārējā tiesa šo lēmumu atstāja spēkā, lai gan nedaudz samazināja sodu no 4.34 mljrd. eiro līdz 4.125 mljrd. eiro.
Tā ir rekordliela summa par Eiropas Komisijas noteikto konkurences noteikumu pārkāpumu. Līdz šim Eiropas Komisija par konkurences noteikumu pārkāpšanu 10 gadu laikā uzņēmumam Google ir piemērojusi trīs naudassodus kopumā 8.25 mljrd. eiro apmērā.
Interesē šī tēma? Sāc sekot šiem atslēgas vārdiem un saņem paziņojumus, kad ir pieejams jauns saturs!
Saistītie raksti
Tehnoloģiju uzņēmums Google paudis gatavību ieguldīt lielākas investīcijas Latvijas digitālās spējas stiprināšanā. Tāpēc Ekonomikas ministrija, sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA) un nozares asociācijām turpina attīstīt sadarbību ar Google vairākos Latvijas tautsaimniecībai būtiskos virzienos, kā arī digitālo prasmju stiprināšanā un kiberdrošības uzlabošanā, informē Ekonomikas ministrija.
Google mātes uzņēmuma Alphabet 2. ceturkšņa rezultāti atspoguļoja to, ka pasaulē vadošā uzņēmuma digitālās reklāmas bizness joprojām ir spēcīgs, neskatoties uz ekonomikas atdzišanu, ziņo Reuters.
Alphabet meitas uzņēmumam Google Krievijā piespriests 21.1 mljrd. rubļu naudas sods par satura neizņemšanu, ko Maskava uzskata par nelikumīgu, pirmdien paziņoja Krievijas mediju regulators Roskomnadzor.
Investīciju pasaulē bieži dzirdētais teiciens — “neliec visas olas vienā grozā” — trāpīgi raksturo vienu no ieguldīšanas pamatprincipiem: nepieciešamību diversificēt ieguldījumus. Tā nav tikai teorija — diversifikācija gadu gaitā ir pierādījusi sevi kā efektīvu rīcību praksē. Tā var palīdzēt pasargāt kapitālu finanšu tirgu svārstību laikā un vienlaikus piedāvā iespēju optimizēt peļņu ilgtermiņā. Viens no nesenākajiem piemēriem tam ir pēdējo mēnešu tirgus svārstības — kamēr ASV uzņēmumu akciju vērtība kritās, citos reģionos tika novērots kāpums.