Izraēla un Azerbaidžāna palielina dabasgāzes piegādes ES
Pēc tam, kad Maskava būtiski samazināja dabasgāzes piegādi Eiropai, atriebjoties par atbalstu Ukrainai, kas pretojas iebrukumam, Krievijas nišu šajā tirgū pamazām aizpilda citi piegādātāji, vēsta Vācijas sabiedriskā raidorganizācija Deutsche Welle.
Izraēlas premjerministrs Jairs Lapids ar Vācijas kancleru Olafu Šolcu
Foto: dpa/Scanpix
Izraēlas premjerministrs Jairs Lapids (Yair Lapid), kurš pirmdien Berlīnē tikās ar Vācijas kancleru Olafu Šolcu (Olaf Scholz), paziņoja, ka Izraēla varēs piegādāt Eiropas Savienībai (ES) aptuveni desmito daļu no Krievijas saņemtās gāzes apjoma pagājušajā gadā.
Eiropas dabasgāzes fjūčeri šodien ir kritušies par teju 8%, jo Ukrainas panākumi pār Krieviju liek cerēt uz daudzmaz pozitīvu iznākumu ne vien Ukrainai, bet Eiropai kopumā.
Kopš 3. septembra dabasgāze no Krievijas atkal plūst uz Latviju, paziņoja Latvijas maģistrālo gāzesvadu sistēmu un Inčukalna pazemes gāzes krātuves operators Conexus Baltic Grid.
Francijas Engie otrdien paziņoja, ka Krievijas Gazprom turpina samazināt dabasgāzes piegādes abu pušu nesaskaņu dēļ par līgumu izpildi. Vācijā noskaņojums ir nedaudz mierīgāks, jo valdības pasākumi ļāva valstij labāk sagatavoties turpmākiem ierobežojumiem attiecībā uz piegādēm no Krievijas.
Investīciju pasaulē bieži dzirdētais teiciens — “neliec visas olas vienā grozā” — trāpīgi raksturo vienu no ieguldīšanas pamatprincipiem: nepieciešamību diversificēt ieguldījumus. Tā nav tikai teorija — diversifikācija gadu gaitā ir pierādījusi sevi kā efektīvu rīcību praksē. Tā var palīdzēt pasargāt kapitālu finanšu tirgu svārstību laikā un vienlaikus piedāvā iespēju optimizēt peļņu ilgtermiņā. Viens no nesenākajiem piemēriem tam ir pēdējo mēnešu tirgus svārstības — kamēr ASV uzņēmumu akciju vērtība kritās, citos reģionos tika novērots kāpums.