Norvēģijas enerģētikas koncerns Equinor pabeidzis izstāšanos no Krievijas, tādējādi izpildot solījumu, kas tika dots pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā februārī, raksta Reuters.
Šī ir pirmā starptautiskā naftas un gāzes uzņēmuma pilnīga aiziešana no Krievijas, līdz ar to pieaug spiediens uz citiem, piemēram, TotalEnergies un ExxonMobil.
Dabasgāze ir būtisks kurināmā avots. Mēs to izmantojam elektroenerģijas ražošanai, māju apkurei un dažādām citām funkcijām. Būtībā dabasgāze ir kā degviela, bez kuras nu nekādi nespējam iedomāties savu ikdienu. Balstoties uz šiem faktoriem un visai raito dabasgāzes cenas pieaugumu, kas, šķiet, vēl ne tuvu nav sasniedzis griestus, izlēmu investēt šajā nozarē.
Norvēģijas enerģētikas gigants Equinor trešdien paziņoja, ka tā peļņa 2. ceturksnī trīskāršojās saistībā ar gāzes cenu kāpumu, ko izraisīja karš Ukrainā.
Eiropieši cīnās ar dabasgāzes trūkumu, bet Amerikas Savienoto Valstu (ASV) situācija ir tieši pretēja, mēneša laikā dabasgāzes cena ir kritusies gandrīz par 40%.
Investīciju pasaulē bieži dzirdētais teiciens — “neliec visas olas vienā grozā” — trāpīgi raksturo vienu no ieguldīšanas pamatprincipiem: nepieciešamību diversificēt ieguldījumus. Tā nav tikai teorija — diversifikācija gadu gaitā ir pierādījusi sevi kā efektīvu rīcību praksē. Tā var palīdzēt pasargāt kapitālu finanšu tirgu svārstību laikā un vienlaikus piedāvā iespēju optimizēt peļņu ilgtermiņā. Viens no nesenākajiem piemēriem tam ir pēdējo mēnešu tirgus svārstības — kamēr ASV uzņēmumu akciju vērtība kritās, citos reģionos tika novērots kāpums.