Zelta imports no Krievijas tiek aizliegts, jo Šveice ir pievienojusies Eiropas Savienības (ES) sankcijām. Tikmēr zelta pārstrādes rūpnīcas konstatē fiziskā zelta nepietiekamību esošajam pieprasījumam, ko ievērojami ietekmējusi ES Sankciju pakete, kurai nesen ir pievienojusies Šveice, ziņo Tavex.lv.

- FILE PHOTO: Gold bars and coins are stacked in the safe deposit boxes room of the Pro Aurum gold house in Munich, Germany, August 14, 2019. REUTERS/Michael Dalder/File Photo
- Foto: Reuters/Scanpix
Sankcijas aizliedz zelta importu no Krievijas. Krievijas līdzdalība zelta piegādēs Šveicei nebija izšķiroša, tomēr, ņemot vērā paaugstinātu pieprasījumu pēc fiziskā zelta, arī šāds apjoms aizkavē savlaicīgu pasūtījumu izpildi rūpnīcās. Ražotāji informē, ka visi pasūtījumi tiks izpildīti, taču tas prasīs ilgāku laiku kā ierasts.
Šveices Federālā padome informēja, ka aizliegums stājās spēkā šī gada 3. augustā. Šveice ir viens no vadošajiem zelta pārstrādātājiem un zelta stieņu ražotājiem.
Ar šo Šveice aizliedz pirkt, importēt vai transportēt zeltu un zelta izstrādājumus no Krievijas, tiek aizliegti arī pakalpojumi saistībā ar šīm precēm.
Tradicionāli neitrālā Šveice pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā mainīja savu ierasto nostāju, pieskaņojoties ES noteiktajām ekonomiskajām sankcijām.
Pēc Federālās muitas pārvaldes datiem šī gada jūnijā no Krievijas uz Šveici tika ievesti 284 kg zelta.
Interesē šī tēma? Sāc sekot šiem atslēgas vārdiem un saņem paziņojumus, kad ir pieejams jauns saturs!
Saistītie raksti
Šobrīd zelta cena koriģējas uz spēcīgā ASV dolāra fona, bet eiro izteiksmē zelta cenai joprojām ir labs pirmā pusgada rezultāts. Bet no kā tad kopumā ir atkarīga celta cena un kādi faktori to ietekmē? Skaidro Tavex eksperti.
Recesijas risks joprojām saglabājās, kas negatīvi ietekmēja dārgmetālu rūpniecisko patēriņu. Spekulatīvie investori ir palielinājuši īsās pozīcijas sudrabā. Pieprasījums pēc e-zelta turpināja samazināties, liecina Tavex dārgmetālu apskats par pagājušo nedēļu.
Amerikas Savienoto Valstu zelta ieguves uzņēmuma Newmont akcijas pēc rezultātu paziņošanas kritās par 13%, jo izmaksu kāpuma dēļ peļņa nepiepildīja prognozes, vēsta ziņu aģentūra Dow Jones.
Investīciju pasaulē bieži dzirdētais teiciens — “neliec visas olas vienā grozā” — trāpīgi raksturo vienu no ieguldīšanas pamatprincipiem: nepieciešamību diversificēt ieguldījumus. Tā nav tikai teorija — diversifikācija gadu gaitā ir pierādījusi sevi kā efektīvu rīcību praksē. Tā var palīdzēt pasargāt kapitālu finanšu tirgu svārstību laikā un vienlaikus piedāvā iespēju optimizēt peļņu ilgtermiņā. Viens no nesenākajiem piemēriem tam ir pēdējo mēnešu tirgus svārstības — kamēr ASV uzņēmumu akciju vērtība kritās, citos reģionos tika novērots kāpums.