• Atpakaļ
 • menu
 • Meklēt
 • Ieiet portālā
 • Dalīties ar rakstu:

  Zelta pārstrādes rūpnīcas konstatē fiziskā zelta nepietiekamību

  FILE PHOTO: Gold bars and coins are stacked in the safe deposit boxes room of the Pro Aurum gold house in Munich, Germany, August 14, 2019. REUTERS/Michael Dalder/File PhotoFoto: Reuters/Scanpix

  Zelta imports no Krievijas tiek aizliegts, jo Šveice ir pievienojusies Eiropas Savienības (ES) sankcijām. Tikmēr zelta pārstrādes rūpnīcas konstatē fiziskā zelta nepietiekamību esošajam pieprasījumam, ko ievērojami ietekmējusi ES Sankciju pakete, kurai nesen ir pievienojusies Šveice, ziņo Tavex.lv.

  Sankcijas aizliedz zelta importu no Krievijas. Krievijas līdzdalība zelta piegādēs Šveicei nebija izšķiroša, tomēr, ņemot vērā paaugstinātu pieprasījumu pēc fiziskā zelta, arī šāds apjoms aizkavē savlaicīgu pasūtījumu izpildi rūpnīcās. Ražotāji informē, ka visi pasūtījumi tiks izpildīti, taču tas prasīs ilgāku laiku kā ierasts.
  Šveices Federālā padome informēja, ka aizliegums stājās spēkā šī gada 3. augustā. Šveice ir viens no vadošajiem zelta pārstrādātājiem un zelta stieņu ražotājiem.
  Ar šo Šveice aizliedz pirkt, importēt vai transportēt zeltu un zelta izstrādājumus no Krievijas, tiek aizliegti arī pakalpojumi saistībā ar šīm precēm.
  Tradicionāli neitrālā Šveice pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā mainīja savu ierasto nostāju, pieskaņojoties ES noteiktajām ekonomiskajām sankcijām.
  Pēc Federālās muitas pārvaldes datiem šī gada jūnijā no Krievijas uz Šveici tika ievesti 284 kg zelta.
  Dalīties ar rakstu:
Saistītie raksti

Investors Andris ir Investoru kluba izdomāta persona. Viņa rīcībā ir 25 000 eiro reālas naudas, ko Andris sāk ieguldīt akciju tirgos 2021. gada novembrī. Andra investīciju lēmumus pieņem Investoru Kluba redakcija.

FinansuSignet
Investore Andris
Nasdaq
Investoru Kluba partneri
Birža
 • Rīgas birža
 • Tallinas birža
 • Viļņas birža
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus

Cenas tiek parādītas ar 15 minūšu nokavēšanos. Salīdzinājums ar iepriekšējo dienu sākas 10.15 tirdzniecības dienas rītā.