• Atpakaļ
 • menu
 • Meklēt
 • Ieiet portālā
 • Dalīties ar rakstu:

  Goldman Sachs samazina vara cenas prognozes

  Foto: Reuters/Scanpix

  Goldman Sachs būtiski pazemināja vara cenas prognozi nākamajiem 3 – 12 mēnešiem, argumentējot, ka energoresursu cenu šoks dos triecienu ekonomikai, ietekmējot arī pieprasījumu pēc metāla.

  Prognoze 3 mēnešiem samazināta no 8650 dolāriem līdz 6700 dolāriem. 6 mēnešu vara cenas prognoze samazināta no 10 500 dolāriem līdz 7 600 dolāriem, bet 12 mēnešu no 12 000 dolāriem līdz 9 000 dolāriem.
  Vēl nesen ASV banku analītiķiem bija viena no optimistiskākajām šī metāla cenas prognozēm.
  Goldman Sachs analītiķi prognozi pamato ar energoresursu cenu ietekmi uz ekonomikas izaugsmi, šī problēma saasināsies vēl vairāk, tuvojoties ziemai. Viņi atzīmē, ka ārkārtīgi spēcīgais ASV dolārs ietekmēja vara cenu.
  Varš bieži tiek uzskatīts par ekonomikas stāvokļa rādītāju.
  "Vara cenas lejupslīde pēdējās dienās uzņēma apgriezienus un atspoguļo pieaugošo pesimismu attiecībā uz izaugsmes perspektīvām. Pēdējais kritums saistīts ar nelabvēlīgiem pretvējiem Eiropas izaugsmē, īpaši ar pieaugošo gāzes cenu ietekmi uz ekonomisko aktivitāti," Bloomberg norāda banku analītiķi.
  Vakar vara cena bija aptuveni 7570 dolāri par tonnu jeb zemākā vērtība kopš 2020. gada rudens. Salīdzinot ar gada sākumu, vara cena noslīdējusi par aptuveni 23%.
  Tomēr ilgtermiņā Goldman Sachs saskata skaidrus strukturālus iemeslus, kuri palīdzētu sasniegt maksimālu vara ieguves jaudu, lai līdz 2025. gadam tā cenu varētu palielināt līdz 15 000 dolāriem.
  Dalīties ar rakstu:
Saistītie raksti

Investors Andris ir Investoru kluba izdomāta persona. Viņa rīcībā ir 25 000 eiro reālas naudas, ko Andris sāk ieguldīt akciju tirgos 2021. gada novembrī. Andra investīciju lēmumus pieņem Investoru Kluba redakcija.

FinansuSignet
Investore Andris
MintosNasdaqEstateguru
Investoru Kluba partneri
Birža
 • Rīgas birža
 • Tallinas birža
 • Viļņas birža
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus

Cenas tiek parādītas ar 15 minūšu nokavēšanos. Salīdzinājums ar iepriekšējo dienu sākas 10.15 tirdzniecības dienas rītā.