• Atpakaļ
 • menu
 • Meklēt
 • Ieiet portālā
 • Dalīties ar rakstu:

  Dabasgāzes cena turpina pieaugt Norvēģijā plānotā streika dēļ

  Foto: Andras Kralla

  Dabasgāzes cena Eiropā pieaug, jo plānotais streiks Norvēģijā draud sagraut gāzes tirgu. Turklāt dabasgāzes tirgu smagi skārusi Krievijas gāzes piegādes samazināšana.

  Dabasgāzes fjūčeri palielinājās trīs nedēļas pēc kārtas, un šodien tie pieauga vēl par 2.7%. Gāzes cenu apdraud arī Norvēģijā plānotais streiks. Plānotā streika dēļ apdraudēti aptuveni 13% Norvēģijas ikdienas gāzes eksporta. Sakarā ar otrdienas streiku plānots slēgt trīs atradnes, bet līdz trešdienai plānots atcelt vēl trīs projektus.
  Streiks rada bažas, ka Eiropai varētu nepietikt gāzes, lai uzpildītu rezerves ziemai, ņemot vērā gāzes plūsmu samazināšanos no Krievijas. Piegādes riski izplatās visā Eiropā un palielina komunālo pakalpojumu sniedzēju vajadzību pēc finansējuma, radot arvien lielāku stresu Eiropas ekonomikai.
  Vācijas rūpniecības nozares var sabrukt gāzes piegāžu samazināšanas dēļ, par to brīdināja valsts augstākā arodbiedrības amatpersona pirms krīzes sarunām ar kancleru Olafu Šolcu (Olaf Scholz), kuras sāksies pirmdien, ziņo Bloomberg. Enerģētikas krīze ir palielinājusi inflāciju līdz rekordlīmenim, un tas var izraisīt nemierus, intervijā laikrakstam Bild am Sonntag sacīja Vācijas Arodbiedrību konfederācijas vadītāja Jasmīna Fahimi (Yasmin Fahimi).
  Krievija ir samazinājusi piegādes caur Nord Stream par 60%, un nākamnedēļ plānota pilnīga piegāžu pārtraukšana.
Saistītie raksti

Investors Andris ir Investoru kluba izdomāta persona. Viņa rīcībā ir 25 000 eiro reālas naudas, ko Andris sāk ieguldīt akciju tirgos 2021. gada novembrī. Andra investīciju lēmumus pieņem Investoru Kluba redakcija.

FinansuSignet
Investore Andris
MintosNasdaqEstateguru
Investoru Kluba partneri
Birža
 • Rīgas birža
 • Tallinas birža
 • Viļņas birža
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus

Cenas tiek parādītas ar 15 minūšu nokavēšanos. Salīdzinājums ar iepriekšējo dienu sākas 10.15 tirdzniecības dienas rītā.