• Atpakaļ
 • menu
 • Meklēt
 • Ieiet portālā
 • Dalīties ar rakstu:

  Investīciju izpētes uzņēmums pozitīvi novērtē INDEXO akcijas

  Foto: Ieva Lūka/LETA

  Igaunijas investīciju izpētes uzņēmums ENLIGHT Research ir publicējis pensiju pārvaldītāja INDEXO sākotnējā publiskā piedāvājuma (IPO) akciju vērtības analīzi, sniedzot pozitīvu vērtējumu.

  ENLIGHT vērtējumā atzīmē, ka INDEXO četru gadu laikā jau ir izdevies iekarot aptuveni 9% no Latvijas pensiju pārvaldes tirgus un šobrīd uzņēmums ir labā pozīcijā, lai izaicinātu komercbanku tirgu. Ienākot banku darbības tirgū, INDEXO pavērsies iespēja uzrunāt pēc ieņēmumiem aptuveni divdesmit reizes lielāku tirgu nekā tas ir pensiju pārvaldes jomā.
  Saskaņā ar ENLIGHT viedokli, Latvijas banku sektorā ir nepieciešamas pārmaiņas, ko var nest jauna tirgus dalībnieka ienākšana. Proti, Latvijas banku sektorā dominē četras komercbankas, kuru klienti ir 98% Latvijas banku pakalpojumu lietotāju un šīs bankas arī kontrolē aptuveni 85% tirgus daļu pēc izsniegtajiem kredītiem.
  Šādā tirgus situācijā lielās Latvijas bankas nav ieinteresētas asai cenu konkurences cīņai savā starpā, kā rezultātā Latvijā ir, piemēram, vieni no dārgākajiem hipotekārajiem kredītiem Eiropā. Tāpat, zemās konkurences rezultātā Latvijā, salīdzinot ar citām Eiropas valstīm, ir viens no zemākajiem izsniegto kredītu apjomiem salīdzinājumā ar iekšzemes kopproduktu.
  Potenciālajiem investoriem vērtīgi, ka minētajā analīzē norādītas arī mērķa cenas:
  -buļļu tirgū – 22.91 eiro;
  -bāzes līmenī 18.54 eiro;
  -lāču tirgū – 14.17 eiro.
  Minētais ENLIGHT vērtējums ir sagatavots pēc INDEXO pasūtījuma, lai investoriem sniegtu tirgus ekspertu redzējumu par uzņēmuma vērtību.
  INDEXO IPO procesā tiek piedāvāts iegādāties pensiju pārvaldes uzņēmuma akcijas un plānots, ka nākotnē jaunā INDEXO banka būs pensiju pārvaldes sabiedrības meitas uzņēmums. Šī gada laikā INDEXO iesniegs pieteikumu komercbankas licences saņemšanai atbilstoši piemērojamiem tiesību aktiem un pēc licences saņemšanas sāks pakāpeniski ieviest bankas pakalpojumus.
  Kā ziņots iepriekš, INDEXO IPO procesā tiks kopumā piedāvātas 535 tūkstoši akcijas ar kopējo vērtību 7,49 miljonu eiro apmērā. Akciju iegādei nav minimālā limita, proti, investori var iegādāties sākot no vienas akcijas 14 eiro vērtībā.
  Dalīties ar rakstu:
Saistītie raksti

Investors Andris ir Investoru kluba izdomāta persona. Viņa rīcībā ir 25 000 eiro reālas naudas, ko Andris sāk ieguldīt akciju tirgos 2021. gada novembrī. Andra investīciju lēmumus pieņem Investoru Kluba redakcija.

FinansuSignet
Investore Andris
MintosNasdaqEstateguru
Investoru Kluba partneri
Birža
 • Rīgas birža
 • Tallinas birža
 • Viļņas birža
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus

Cenas tiek parādītas ar 15 minūšu nokavēšanos. Salīdzinājums ar iepriekšējo dienu sākas 10.15 tirdzniecības dienas rītā.