Pasaules vadošās rūpnieciski attīstītās valstis aizliegušas Krievijas zelta importu, kas ir vēl viens sankciju veids pret Krieviju, reaģējot uz tās agresiju Ukrainā.
Par jauno aizliegumu tika paziņots Vācijā, kur G7 līderi pulcējās uz samitu. Paredzams, ka jau pirmajā etapā šo aizliegumu noteiks Amerikas Savienotās Valstis, Kanāda, Lielbritānija un Japāna, savukārt otrdien, kad gaidāms oficiālais G7 paziņojums, tam varētu pievienoties arī Vācija, Francija un Itālija.
Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons (Boris Hohnson) paziņojumā sacījis, ka šis solis skars Putinu “kara mašīnu” un ka ir jādara viss, lai karojošie “būtu badā”.
Krievija pērn eksportēja 12.6 mljrd. mārciņu zelta jeb gandrīz 14.6 mljrd. eiro vērtu zeltu.
Interesē šī tēma? Sāc sekot šiem atslēgas vārdiem un saņem paziņojumus, kad ir pieejams jauns saturs!
Saistītie raksti
Zelta cena vakar ir samazinājusies gandrīz par procentu, un dzeltenais metāls krītas jau otro mēnesi pēc kārtas. Dolāra kursa kāpums un Amerikas Savienoto valstu (ASV) obligāciju kāpums, kam bijusi lielāka ietekme nekā inflācijas paātrināšanās, radīja spiedienu uz zeltu, vēsta Reuters.
Rietumu stingrāko sankciju dēļ pret Krieviju investori un tirgotāji virzās uz drošākiem aktīviem. Zelts ir viens no tiem. Kopš gada sākuma metāla vērtība ir pieaugusi par 7,5%, sasniedzot 1935 USD par unci.
Zelts vakar kritās vairāk nekā par procentu, jo straujās ASV ražotāju cenas pastiprināja investoru gaidas, ka Federālo rezervju sistēma nākamā gada sākumā paaugstinās procentu likmes. Procentu likmju paaugstināšana padarīs zeltu mazāk pievilcīgu, uzskata investori.
Investīciju pasaulē bieži dzirdētais teiciens — “neliec visas olas vienā grozā” — trāpīgi raksturo vienu no ieguldīšanas pamatprincipiem: nepieciešamību diversificēt ieguldījumus. Tā nav tikai teorija — diversifikācija gadu gaitā ir pierādījusi sevi kā efektīvu rīcību praksē. Tā var palīdzēt pasargāt kapitālu finanšu tirgu svārstību laikā un vienlaikus piedāvā iespēju optimizēt peļņu ilgtermiņā. Viens no nesenākajiem piemēriem tam ir pēdējo mēnešu tirgus svārstības — kamēr ASV uzņēmumu akciju vērtība kritās, citos reģionos tika novērots kāpums.