• Atpakaļ
 • menu
 • Meklēt
 • Ieiet portālā
 • Dalīties ar rakstu:

  Rosbank pārdota Kremlim tuvu stāvošam oligarham

  Foto: Reuters/Scanpix

  Francijas banku gigants Societe Generale paziņojis, ka pabeidzis Krievijas meitas uzņēmuma Rosbank pārdošanu investīciju uzņēmumam, ko izveidojis ar Kremli saistīts oligarhs.

  Saskaņā ar Societe Generale ziņojumu, pārdodot Rosbank un tā apdrošināšanas biznesu valstī, uzņēmums saskarsies ar 3.2 mljrd. eiro zaudējumiem, pārdodot Rosbank vienai no Krievijas bagātākajiem oligarhiem Vladimira Potaņina (Vladimir Potanin) dibinātajai Interros Capital. Neto zaudējumi bija nedaudz lielāki nekā prognozēts, uzsākot plānoto darījumu pagājušajā mēnesī.
  "Darījuma rezultātā grupa līdz galam izstājās no Krievijas, nodrošinot nepārtrauktību saviem darbiniekiem un klientiem," teikts Francijas vecākās komercbankas paziņojumā.
  Societe Generale bija cieši iesaistīta Krievijas tirgū, kur tās aktīvi tika novērtēti 18.6 mljrd. eiro apmērā.
  Kopš Ukrainas kara sākuma 24. februārī Krieviju ir pametuši simtiem ārvalstu uzņēmumu, sākot no finanšu uzņēmumiem un beidzot ar mazumtirgotājiem un ātrās ēdināšanas ķēdēm.
  Tika uzskatīts, ka Francijas uzņēmumi Krieviju atstāj salīdzinoši gausi, taču šīs nedēļas sākumā arī Renault nodeva Krievijas valdībai un Maskavas pilsētas varas iestādēm savus aktīvus, tostarp Krievijas autobūves līdera AvtoVAZ kontrolpaketi.
  Dalīties ar rakstu:
Saistītie raksti

Investors Andris ir Investoru kluba izdomāta persona. Viņa rīcībā ir 25 000 eiro reālas naudas, ko Andris sāk ieguldīt akciju tirgos 2021. gada novembrī. Andra investīciju lēmumus pieņem Investoru Kluba redakcija.

FinansuSignet
Investore Andris
MintosNasdaqEstateguru
Investoru Kluba partneri
Birža
 • Rīgas birža
 • Tallinas birža
 • Viļņas birža
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus

Cenas tiek parādītas ar 15 minūšu nokavēšanos. Salīdzinājums ar iepriekšējo dienu sākas 10.15 tirdzniecības dienas rītā.