• Atpakaļ
 • menu
 • Meklēt
 • Ieiet portālā
 • Dalīties ar rakstu:

  ELMO Rent savu zaudējumu prognozi palielināja 3.5 reizes

  Foto: Andras Kralla

  First North kotētais elektromobiļu nomas uzņēmums ELMO Rent savu zaudējumu prognozi aizvadītajam finanšu gadam paaugstināja 3.5 reizes līdz 0.7 milj. eiro.

  ELMO Rent piektdien biržai paziņoja, ka saskaņā ar provizorisko vērtējumu uzņēmums pārsniedzis plānotos izdevumus 2021. gadā. Pēc uzņēmuma domām, izdevumu pieaugumu izraisīja taksometra pakalpojuma pievienošana biznesa modelim, plānotā Elektritakso iegāde, degvielas un elektrības sadārdzinājums un paaugstinātais algu fonds.
  Iepriekš ELMO Rent plānoja 0.93 milj. eiro apgrozījumu, bet pērn oktobrī apgrozījuma prognoze tika paaugstināta līdz 1.08 milj. eiro. Kā liecina biržas paziņojums, piepildīsies arī jaunākā prognoze.
  "Pēc provizoriskām aplēsēm ELMO Rent plānotie zaudējumi 183 380 eiro apmērā 2021. gadā faktiski būs 3.5 reizes lielāki," biržas paziņojumā raksta valdes loceklis Allans Lepiksons (Allan Leppikson). Zaudējumu pieaugumu izraisīja uzņēmuma autoparka pieaugums, automašīnu administratīvo izmaksu pieaugums un IPO veikšanas izmaksas.
  Sastādot prognozi, ELMO Rent ņēma vērā desmit darbinieku tēriņus un simts eiro uz vienu automašīnu. Pēc IPO gan darbinieku skaits pieauga līdz 22. Pēc uzņēmuma datiem, reālais autoparka degvielas patēriņš ir 180 eiro uz vienu automašīnu.
  ELMO Rent plāns iegādāties Elektritakso februārī izgāzās un uzņēmums paziņoja, ka ar taksometru pakalpojumu tirgū ienāks saviem spēkiem.
  Dalīties ar rakstu:
Saistītie raksti

Investors Andris ir Investoru kluba izdomāta persona. Viņa rīcībā ir 25 000 eiro reālas naudas, ko Andris sāk ieguldīt akciju tirgos 2021. gada novembrī. Andra investīciju lēmumus pieņem Investoru Kluba redakcija.

FinansuSignet
Investore Andris
MintosNasdaqEstateguru
Investoru Kluba partneri
Birža
 • Rīgas birža
 • Tallinas birža
 • Viļņas birža
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus

Cenas tiek parādītas ar 15 minūšu nokavēšanos. Salīdzinājums ar iepriekšējo dienu sākas 10.15 tirdzniecības dienas rītā.