• Atpakaļ
 • menu
 • Meklēt
 • Ieiet portālā
 • Dalīties ar rakstu:

  Tims Kuks slepeni parakstīja 275 miljardu dolāru darījumu ar ķīniešiem

  Apple izpilddirektors Tims Kuks.Foto: Reuters/Scanpix

  Apple izpilddirektors Tims Kuks pirms pieciem gadiem parakstīja vienošanos ar Ķīnas varas iestādēm, kas varētu sasniegt 275 miljardus dolāru, liecina šodien publicētais ziņojums. Vienošanās bija paredzēta, lai vienkāršotu Apple darbību Ķīnā, ziņo Reuters.

  2016. gadā Tims Kuks lidoja uz Ķīnu, lai risinātu regulējuma jautājumus – Apple bija iekļuvusi regulatoru zobos un draudēja ierobežot uzņēmuma darbību Ķīnā, teikts ziņojumā, atsaucoties uz intervijām un Apple iekšējiem dokumentiem.
  Ķīnas varas iestādes uzskatīja, ka Apple nesniedz pietiekamu ieguldījumu vietējā ekonomikā. Kuks, cita starpā, lobēja līgumu ar Ķīnas valdības aģentūru. Tā ietvaros Apple piekāpās Pekinai, taču tajā pašā laikā kļuva brīvāks no vairākiem likumiem un noteikumiem.
  Saskaņā ar vienošanos daļa no Apple investīcijām tika novirzīta jaunu mazumtirdzniecības veikalu, pētniecības un attīstības centru un atjaunojamās enerģijas projektu celtniecībai, teikts ziņojumā.
  Ķīna ir viens no Apple lielākajiem tirgiem, kas pagājušajā ceturksnī palielinājās par 83 procentiem.
  Saskaņā ar vienošanos Apple solīja savos tālruņos izmantot vairāk Ķīnas ražotāju komponentu. Tā arī solīja slēgt līgumus ar Ķīnas programmatūras kompānijām, sadarboties tehnoloģiju jomā ar Ķīnas universitātēm un tieši investēt tehnoloģiju uzņēmumos.
  Apple akcijas vakar par 3,54 procentiem līdz 171,18 USD.
  Dalīties ar rakstu:

Investors Andris ir Investoru kluba izdomāta persona. Viņa rīcībā ir 25 000 eiro reālas naudas, ko Andris sāk ieguldīt akciju tirgos 2021. gada novembrī. Andra investīciju lēmumus pieņem Investoru Kluba redakcija.

FinansuSignet
Investore Andris
MintosNasdaqEstateguru
Investoru Kluba partneri
Birža
 • Rīgas birža
 • Tallinas birža
 • Viļņas birža
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus

Cenas tiek parādītas ar 15 minūšu nokavēšanos. Salīdzinājums ar iepriekšējo dienu sākas 10.15 tirdzniecības dienas rītā.