Eiropā apstiprina pirmos noteikumus kriptoaktīvu pārskaitījumu izsekojamībai
Eiropas Parlaments apstiprinājis pirmos Eiropas Savienības (ES) noteikumus par kriptoaktīvu izsekojamību, nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas novēršanu, kā arī kopīgus uzraudzības un klientu aizsardzības noteikumus, informē preses dienests.
Ceturtdien deputāti ar 529 balsīm par, 29 pret un 14 atturoties apstiprināja pirmo ES tiesību aktu, kas regulēs kriptoaktīvu, piemēram, bitkoinu un e-naudas žetonu, pārskaitījumu izsekošanu.
Par kriptovalūtu tēmu dzirdamas pretrunīgas pārdomas investoru vidū. Daži to uzskata par nākotnes jomu, kurā ir labas peļņas iespējas, citi to izmanto vienkārši diversifikācijai un lai “paspēlētos”, bet vēl viena daļa investoru turas pa gabalu no kriptovalūtām, neizprotot šo jomu.
Pēdējo nedēļu laikā Bitcoin cena ir strauji augusi, un otrdien tā pārsniedza 30 tūkst. dolāru atzīmi, kas ir vairāk nekā 80% kāpums kopš gada sākuma. Pēdējo reizi lielākā kriptovalūta par šādu cenu tirgojās pērnā gada maijā. Pēc ekspertu domām, ir sagaidāms straujš cenu pieauguma turpinājums, tā katalizators būs tehniskais notikums - tā dēvētā sadalīšana uz pusi.
Lielākā kriptovalūta Bitcoin šodien pirmo reizi 10 mēnešu laikā pārkāpa 30 tūkst. dolāru līmeni, palielinot tā stabilo pieaugumu. Investori domā, ka ASV Federālā rezervju sistēma (FRS) drīz mazinās savu agresīvo monetāro politiku, vēsta Reuters.
Investīciju pasaulē bieži dzirdētais teiciens — “neliec visas olas vienā grozā” — trāpīgi raksturo vienu no ieguldīšanas pamatprincipiem: nepieciešamību diversificēt ieguldījumus. Tā nav tikai teorija — diversifikācija gadu gaitā ir pierādījusi sevi kā efektīvu rīcību praksē. Tā var palīdzēt pasargāt kapitālu finanšu tirgu svārstību laikā un vienlaikus piedāvā iespēju optimizēt peļņu ilgtermiņā. Viens no nesenākajiem piemēriem tam ir pēdējo mēnešu tirgus svārstības — kamēr ASV uzņēmumu akciju vērtība kritās, citos reģionos tika novērots kāpums.