2023.gada janvārī, salīdzinot ar 2022.gada janvāri, vidējais patēriņa cenu līmenis palielinājās par 21.5%, liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Lielākā ietekme uz vidējā patēriņa cenu līmeņa pieaugumu 2023.gada janvārī, salīdzinot ar 2022.gada janvāri, bija ar mājokli saistītām precēm un pakalpojumiem (7.9 procentpunkti), pārtikai un bezalkoholiskajiem dzērieniem (7.3 procentpunkti), ar transportu saistītām precēm un pakalpojumiem (1.7 procentpunkti), dažādu preču un pakalpojumu grupai (0.9 procentpunkti), ar atpūtu un kultūru saistītām precēm un pakalpojumiem (0.8 procentpunkti).
Interesē šī tēma? Sāc sekot šiem atslēgas vārdiem un saņem paziņojumus, kad ir pieejams jauns saturs!
Saistītie raksti
Inflācija eirozonā janvārī nokritās līdz 8.5% no 9.2% pagājušā gada decembrī, trešdien paziņoja Eurostat, atsaucoties uz provizoriskiem datiem.
Pasaules akciju tirgiem šā gada sākums padevies varens. ASV Standard & Poor's 500 indeksa vērtība pieaugusi par 6%. Eiropas akciju cena, ja vērtē vecā kontinenta lielo publiski kotēto Stoxx 600 akciju indeksa aprēķinā iekļauto uzņēmumu akciju izmaiņu, palielinājusies vēl vairāk – par 7%.
Eiropas Centrālās bankas (ECB) prezidente Kristīne Lagarda (Christine Lagarde) uzskata, ka eirozonas ekonomika šogad būs daudz spēcīgāka nekā šobrīd daudzi pasaules ekonomisti biedē. Šobrīd pieaug cerības, ka valstīm izdosies izvairīties no sāpīgas recesijas.
Investīciju pasaulē bieži dzirdētais teiciens — “neliec visas olas vienā grozā” — trāpīgi raksturo vienu no ieguldīšanas pamatprincipiem: nepieciešamību diversificēt ieguldījumus. Tā nav tikai teorija — diversifikācija gadu gaitā ir pierādījusi sevi kā efektīvu rīcību praksē. Tā var palīdzēt pasargāt kapitālu finanšu tirgu svārstību laikā un vienlaikus piedāvā iespēju optimizēt peļņu ilgtermiņā. Viens no nesenākajiem piemēriem tam ir pēdējo mēnešu tirgus svārstības — kamēr ASV uzņēmumu akciju vērtība kritās, citos reģionos tika novērots kāpums.