Pasaules ekonomikas perspektīvas pasliktināšanās noveda ASV naftas cenu zem 80 dolāriem par barelu, kas ir zemākais līmenis kopš septembra.
Pagājušajā nedēļā naftas cena kritās par vairāk nekā 11%, neskatoties uz krājumu samazināšanos un OPEC+ samazinājumiem. Iemesli šim kritumam ir dažādi, taču spekulanti saka, ka tas, visticamāk, ir saistīts ar bažām par ģeopolitisko spriedzi un iespēju Ķīnai slēgt savas robežas pieaugošās Covid-19 izplatības dēļ.
Interesē šī tēma? Sāc sekot šiem atslēgas vārdiem un saņem paziņojumus, kad ir pieejams jauns saturs!
Saistītie raksti
Naftas cena turpina kritumu, ko izraisījusi ģeopolitiskās spriedzes mazināšanās, kad kļuva skaidrs, ka raķete, kas trāpīja Polijai, neizraisīs Krievijas kara eskalāciju uz Rietumiem. Arī bažas par pieprasījuma mazināšanos Ķīnā likušas naftai cenai atkāpties.
Nafta ir un pārskatāmā periodā, ja nenotiks kādi brīnumi, arī paliks pasaulē visnozīmīgākais energoresurss. Attiecīgi milzīga ietekme uz cilvēku un biznesu ikdienu ir tam, kas notiek ar šī resursa cenu biržā.
Naftas cena vēl nav pieaugusi līdz 100 dolāriem par barelu, bet opciju tirgotāji arvien vairāk vērš uzmanību uz citu scenāriju — 200 dolāriem. Ceturtdien visaktīvāk tirgotais Brent jēlnaftas opciju līgums bija opcija ar cenu 200 dolāri un termiņu 2023. gada martā, vēsta Barron's.
Investīciju pasaulē bieži dzirdētais teiciens — “neliec visas olas vienā grozā” — trāpīgi raksturo vienu no ieguldīšanas pamatprincipiem: nepieciešamību diversificēt ieguldījumus. Tā nav tikai teorija — diversifikācija gadu gaitā ir pierādījusi sevi kā efektīvu rīcību praksē. Tā var palīdzēt pasargāt kapitālu finanšu tirgu svārstību laikā un vienlaikus piedāvā iespēju optimizēt peļņu ilgtermiņā. Viens no nesenākajiem piemēriem tam ir pēdējo mēnešu tirgus svārstības — kamēr ASV uzņēmumu akciju vērtība kritās, citos reģionos tika novērots kāpums.