Naftas cenu kāpums liecina, ka globālais pieprasījums pēc enerģijas ir stabils
Naftas cenas trešdien pieauga pēc negaidīta ASV krājumu krituma un spekulācijām, ka Ķīna varētu atvieglot savu stingro Covid-19 politiku. Abas pazīmes liecina, ka varētu būt lielāks pieprasījums pēc degvielas, vēsta Barron's.
British Petroleum (BP) šodien ziņoja par 3. ceturkšņa peļņu 8.15 mljrd. dolāru apmērā, kas pārsniedza gaidīto. Peļņu veicināja spēcīga dabasgāzes tirdzniecība un augstās enerģijas cenas.
ASV prezidents Džo Baidens (Joe Biden) pirmdien aicināja naftas un gāzes uzņēmumus izmantot rekordpeļņu, lai samazinātu izmaksas amerikāņiem un palielinātu ražošanu. Ja tas netiks darīts, uzņēmumiem nāksies maksāt lielākus nodokļus, vēsta Reuters.
Brent naftas cenu pēdējā laikā uz leju velk pesimistiskais skats uz pasaules ekonomiku. ASV naftas krājumi turpina kristies, bet Ķīnas krājumi ir sezonāli zemā līmenī. Tikmēr strauji tuvojas Eiropas Savienības (ES) finanšu pakalpojumu aizliegums Krievijas jūras naftas pārvadāšanai 5.decembrī. Savās pārdomās par iespējamām naftas cenu izmaiņām un sankciju ietekmi dalās Dainis Gašpuitis, SEB bankas ekonomists.
Investīciju pasaulē bieži dzirdētais teiciens — “neliec visas olas vienā grozā” — trāpīgi raksturo vienu no ieguldīšanas pamatprincipiem: nepieciešamību diversificēt ieguldījumus. Tā nav tikai teorija — diversifikācija gadu gaitā ir pierādījusi sevi kā efektīvu rīcību praksē. Tā var palīdzēt pasargāt kapitālu finanšu tirgu svārstību laikā un vienlaikus piedāvā iespēju optimizēt peļņu ilgtermiņā. Viens no nesenākajiem piemēriem tam ir pēdējo mēnešu tirgus svārstības — kamēr ASV uzņēmumu akciju vērtība kritās, citos reģionos tika novērots kāpums.