• Atpakaļ
 • menu
 • Meklēt
 • Ieiet portālā
 • Dalīties ar rakstu:

  Coop Pank strauji palielina klientu skaitu un tīro peļņu

  Foto: Liis Treimann

  Coop Pank gada pirmajos piecos mēnešos nopelnīja par 45% vairāk nekā tajā pašā periodā pirms gada. Maijā bankas klientu skaits pieauga par 2900, bet gada laikā tas pieaudzis par 31%.

  Banka maijā guva 1.9 milj. eiro tīro peļņu. Gada pirmajos piecos mēnešos kopā banka strādājusi ar 6.9 milj. eiro tīro peļņu, kas ir par 45% vairāk nekā attiecīgajā periodā pirms gada.
  Bankas klientu noguldījumi maijā pieauga par 28 milj. eiro, mēneša beigās sasniedzot 1.19 mljrd. eiro. Uzņēmumu noguldījumi pieauga par 25 milj. eiro, un privāto klientu noguldījumu portfelis saglabājās tādā pašā līmenī kā aprīlī. Starptautisko platformu noguldījumi palielinājās par 4 milj. eiro. Gada laikā bankas noguldījumi ir palielinājušies par 36%.
  Bankas kredītportfelis maijā pieauga par 38 milj. eiro un mēneša beigās sasniedza 1.1 mljrd. eiro. Mājokļu kredītportfelis pieauga par 16 milj. eiro, biznesa kredītportfelis - par 16 milj. eiro, līzinga portfelis - par 4 milj. eiro, bet patērētāju finansēšanas portfelis - par 2 milj. eiro. Gada laikā bankas kredītportfelis ir pieaudzis par 50%.
  Salīdzinot ar pagājušā gada pirmajiem pieciem mēnešiem, bankas tīrie ienākumi šogad šajā pašā laika posmā pieauguši par 33% un pamatdarbības izdevumi – par 22%. Bankas pašu kapitāla atdeve maijā bija 19.1% un izmaksu un ieguvumu attiecība bija 50.5%.
  No 2019. gada decembra Coop Pank akcijas tiek kotētas Nasdaq Tallinn biržā. Šogad banka akcionāriem pirmo reizi izmaksāja arī dividendes 0.03 eiro apmērā par akciju. Coop Pank akcijas cena ir palielinājusies par vairāk nekā 116%, salīdzinot ar IPO cenu. Kopš gada sākuma akcijas cena samazinājusies par 16.24%, bet ceturtdienas beigās akcijas cena bija 2.496 eiro.
Saistītie raksti

Investors Andris ir Investoru kluba izdomāta persona. Viņa rīcībā ir 25 000 eiro reālas naudas, ko Andris sāk ieguldīt akciju tirgos 2021. gada novembrī. Andra investīciju lēmumus pieņem Investoru Kluba redakcija.

FinansuSignet
Investore Andris
MintosNasdaqEstateguru
Investoru Kluba partneri
Birža
 • Rīgas birža
 • Tallinas birža
 • Viļņas birža
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus

Cenas tiek parādītas ar 15 minūšu nokavēšanos. Salīdzinājums ar iepriekšējo dienu sākas 10.15 tirdzniecības dienas rītā.