• Atpakaļ
 • menu
 • Meklēt
 • Ieiet portālā
 • Dalīties ar rakstu:

  Lombardu nozare strauji atgūstas pēc Covid-19 un turpina digitalizēties

  Foto: DelfinGroup

  Mazinoties Covid-19 ierobežojumiem, lombarda aizdevumu segments šī gada pirmajā ceturksnī piedzīvojis strauju kāpumu, liecina Latvijā lielākā lombardu tīkla Banknote pirmā ceturkšņa rezultāti. DelfinGroup lombardu tīkls Banknote lombarda aizdevumos pirmajos trīs mēnešos izsniedzis 3.6 milj. eiro, kas ir par 30% vairāk nekā 2021. gada pirmajā ceturksnī. Prognozējams, ka lombardu tirgus turpinās attīstīties un izaugsmi turpmākajos gados noteiks četras vadošās tendences – tirgus konsolidācija, digitalizācija, standartu maiņa un Eiropas zaļais kurss.

  Līdz pat Covid-19 pandēmijai un licencēšanas noteikumu izmaiņām lombardu tirgus Latvijā bija ļoti stabils, uzrādot pakāpenisku izaugsmi. Covid pandēmijas dēļ tika ieviestas mājsēdes un dažādi klientu apkalpošanas ierobežojumi. Tas lombardiem bija liels trieciens, jo ierobežoja lombardu aizdevumu pieejamību, kas tradicionāli ir klātienes pakalpojums. Jaunā situācija un tendences tirgū mudināja meklēt dažādus jaunus iedzīvotāju apkalpošanas risinājums. Piemēram, DelfinGroup ieviesa pilnīgi jaunu pakalpojumu – ķīlas vērtības noteikšanu tiešsaistē, kas ļauj novērtēt preci attālināti. Tādejādi iedzīvotājiem ir kļuvis ātrāk un ērtāk saņemt lombarda aizdevumu, jo papildus nav jādodas uz lombardu, lai uzzinātu ķīlas vērtību.

  Saturs ir pieejams tikai kluba biedriem.

  Lai lasītu

  undefined

   paywallSubscribe.subscribeToNewspaper
   paywallSubscribe.dataProcessing
   Dalīties ar rakstu:
  Saistītie raksti

  Investors Andris ir Investoru kluba izdomāta persona. Viņa rīcībā ir 25 000 eiro reālas naudas, ko Andris sāk ieguldīt akciju tirgos 2021. gada novembrī. Andra investīciju lēmumus pieņem Investoru Kluba redakcija.

  FinansuSignet
  Investore Andris
  MintosNasdaqEstateguru
  Investoru Kluba partneri
  Birža
  • Rīgas birža
  • Tallinas birža
  • Viļņas birža
  Lejupielādē datus
  Lejupielādē datus
  Lejupielādē datus
  Lejupielādē datus
  Lejupielādē datus
  Lejupielādē datus

  Cenas tiek parādītas ar 15 minūšu nokavēšanos. Salīdzinājums ar iepriekšējo dienu sākas 10.15 tirdzniecības dienas rītā.