Naftas cenas krīt: ASV apsver lielāko rezervju izņemšanu
Amerikas Savienotās Valstis (ASV) paziņoja, ka apsver iespēju no savām stratēģiskajām rezervēm atbrīvot lielāko jēlnaftas daudzumu pēdējo 50 gadu laikā, liekot naftas cenām strauji kristies.
ASV valdība ir neizslēdz iespēju, ka vairāku mēnešu laikā tirgū no pašu ASV stratēģiskajām rezervēm varētu nonākt 180 milj. barelu jēlnaftas. Tas nozīmētu, ka katru dienu no rezervēm tirgū nonāktu 1 milj. barelu jēlnaftas, lai cīnītos ar pieaugošajām degvielas cenām.
Krievijai var beigties dīzeļdegviela kara ietekmē, uzskata izejvielu tirdzniecības gigantu Vitol, Trafigura un Gunvor vadītāji. Bankas analītiķi atzīmē, ka brīvprātīgās sankcijas pret Krievijas ražošanu tuvākajos mēnešos liks Kremlim samazināt naftas ieguvi.
Tā kā gāzes krātuves Eiropā sāka pildīties un izejvielu importētāji steidza meklēt alternatīvus piegādes avotus Krievijai, gāzes cena noslīdēja līdz 100 eiro/MWh. Kopš kara sākuma Krievijas gāze “turpināja izvairīties” no Polijas tranzīta, bet lielos apjomos tika transportēta uz Austriju.
Investīciju pasaulē bieži dzirdētais teiciens — “neliec visas olas vienā grozā” — trāpīgi raksturo vienu no ieguldīšanas pamatprincipiem: nepieciešamību diversificēt ieguldījumus. Tā nav tikai teorija — diversifikācija gadu gaitā ir pierādījusi sevi kā efektīvu rīcību praksē. Tā var palīdzēt pasargāt kapitālu finanšu tirgu svārstību laikā un vienlaikus piedāvā iespēju optimizēt peļņu ilgtermiņā. Viens no nesenākajiem piemēriem tam ir pēdējo mēnešu tirgus svārstības — kamēr ASV uzņēmumu akciju vērtība kritās, citos reģionos tika novērots kāpums.