• Atpakaļ
 • menu
 • Meklēt
 • Ieiet portālā
 • Dalīties ar rakstu:

  Ford insaideri uzpērk kompānijas akcijas

  Ford jaunais F150 modelis.Foto: Scanpix

  Autoražotāja Ford valdes loceklis Viljams Fords nupat iegādājies uzņēmuma akcijas 8,5 miljonu ASV dolāru vērtībā, liecina pieejamā ASV Vērtspapīru un biržas komisijas informācija.

  Proti, 10. decembrī viņš iegādājies 412 500 kompānijas akcijas par vidējo cenu 20,62 ASV dolāru apmērā.
  Ford akcijām pēdējā laikā klājies izcili. To cena kopš šā gada sākuma pieaugusi par 125%.
  Pēc kompānijas elektroauto ir bijis labs pieprasījums. Tāpat kompānijas trešā ceturkšņa finanšu atskaite izrādījās visai spēcīga, un Ford atsāka maksāt dividendes.
  Iepriekšējo reizi uzņēmuma dibinātāja Henrija Forda mazmazmazdēls V. Fords akcijas iegādājās 2019. gada augustā, kad arī par tām samaksāja 8 miljonus ASV dolārus. Toreiz gan par šo summu viņam sanāca iegādāties 840,962 uzņēmuma akcijas (vidējā to iegādes cena tad bija 9,51 ASV dolāri par akciju).
  Kompāniju insaideri parasti vislabāk saprot un tiem ir pilnīgākā informācija par procesiem kompānijā. Tāpat parasti tiem mēdz būt ilgtermiņa skatījums uz ieguldījumiem savas kompānijas akcijās. No teorijas izriet tas, ka investoriem lielāku uzmanību derētu pievērst tieši insaideru akciju pirkšanas aktivitātei, nevis šādai pārdošanas aktivitātei. Tas tādēļ, ka akciju pārdošana var saistīties ar visai personiskiem iemesliem. Savukārt insaideru pirkšanas aktivitāte vairāk liecinot par kompāniju vadību uzticību ekonomikai un pašu stūrētajam uzņēmumam.
  Dalīties ar rakstu:

Investors Andris ir Investoru kluba izdomāta persona. Viņa rīcībā ir 25 000 eiro reālas naudas, ko Andris sāk ieguldīt akciju tirgos 2021. gada novembrī. Andra investīciju lēmumus pieņem Investoru Kluba redakcija.

FinansuSignet
Investore Andris
MintosNasdaqEstateguru
Investoru Kluba partneri
Birža
 • Rīgas birža
 • Tallinas birža
 • Viļņas birža
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus

Cenas tiek parādītas ar 15 minūšu nokavēšanos. Salīdzinājums ar iepriekšējo dienu sākas 10.15 tirdzniecības dienas rītā.