• Atpakaļ
 • menu
 • Meklēt
 • Ieiet portālā
 • Dalīties ar rakstu:

  Skatījums uz Austrumeiropas fondiem pasliktinās

  Baltkrievijas līderis Aleksandrs Lukašenko reģionā eskalējis migrantu krīzi. Rezultātā pasliktinājušas arī reģiona ekonomiskās perspektīvas.Foto: AP/Scanpix

  Politisko un makroekonomisko risku palielināšanās ir samazinājusi Austrumeiropas akciju fondu ienesīgumu, vēsta Somijas Kauppalehti.

  Vēl oktobra beigās Austrumeiropā investējošo fondu sniegums izskatījās lielisks. Līdz tam laikam, piemēram, Danske un Nordea banku Austrumeiropas fondu atdeve gada laikā esot sasniegusi par 70%,
  Tomēr novembrī ģeopolitika darījusi savu. Krievijas un Ukrainas attiecību pasliktināšanās, Baltkrievijas līdera Aleksandra Lukašenko vadītā migrantu krīze un separātisma pastiprināšanās Bosnijā un Hercegovinā radījusi neskaidrību reģiona akciju tirgos.
  Papildu politiskajiem faktoriem arī makroekonomiskajos rādītājos vērojamas pasliktināšanās pazīmes. Straujais inflācijas pieaugums ir ietekmējis reālās procentu likmes un vājinājis valūtas vairākās reģiona valstīs. Turklāt Ungārijā un Polijā radušies paaugstināti riski ekonomikas izaugsmei, ko nosaka šo valstu valdību konfrontācija ar Briseli, kas savukārt var ietekmēt Eiropas Savienības finansējuma pieejamību šīm valstīm. Brisele apsūdz Ungāriju un Poliju likuma varas pārkāpumos.
  Kauppalehti raksta, ka Austrumeiropas ilgtermiņa izaugsmes izredzes nekur nav zudušas, lai gan šis brīdis varētu būt piemērots, lai šo vētru mēģinātu pārziemot.
  Dalīties ar rakstu:

Investors Andris ir Investoru kluba izdomāta persona. Viņa rīcībā ir 25 000 eiro reālas naudas, ko Andris sāk ieguldīt akciju tirgos 2021. gada novembrī. Andra investīciju lēmumus pieņem Investoru Kluba redakcija.

FinansuSignet
Investore Andris
MintosNasdaqEstateguru
Investoru Kluba partneri
Birža
 • Rīgas birža
 • Tallinas birža
 • Viļņas birža
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus

Cenas tiek parādītas ar 15 minūšu nokavēšanos. Salīdzinājums ar iepriekšējo dienu sākas 10.15 tirdzniecības dienas rītā.