• Atpakaļ
 • menu
 • Meklēt
 • Ieiet portālā
 • Dalīties ar rakstu:

  Ryanair izstājas no Londonas fondu biržas

  Pēdējā tirdzniecības diena Londonas biržā ir 17. decembris Foto: Reuters/Scanpix

  Ryanair šodien paziņoja, ka plāno izņemt savas akcijas no Londonas fondu biržas jau nākamajā mēnesī, atsaucoties uz Brexit ietekmi.

  Zemo izmaksu aviokompānija norādīja, ka Brexit dēļ viņiem vairs nav saprātīgi turēt savas akcijas Londonas biržā, jo maksas ir ļoti augstas un tirdzniecības apgrozījums ir ļoti zems. Pēc kompānijas domām, Londonas biržā tirgoto akciju apjoms neattaisno lielas maksas un rezultātā akcijas tiks kotētas vienā regulētajā Dublinas biržā, vēsta Yahoo Finance.
  Patlaban Ryanair akcijas tiek kotētas gan Dublinas, gan Londonas biržā, bet pēdējā tirdzniecības diena Londonas biržā ir 17.decembris. Turklāt investors var arī iegādāties akcijas, izmantojot akciju sertifikātus jeb ADR no ASV vai Frankfurtes biržas.
  Jau novembra sākumā uzņēmums nāca klajā ar ideju par savu akciju izņemšanu no Londonas biržas, un tajā liela loma bija arī Brexit. Līdz ar finanšu rezultātu paziņošanu uzņēmums paziņoja, ka pēc Brexit akciju tirdzniecības apmēru tendence samazinās. Bloomberg norāda, ka Eiropā bāzētās aviokompānijas ir jākontrolē ES pilsoņiem, un pēc Brexit uz Apvienotās Karalistes pilsoņiem tas neattiecas. Pēc uzņēmuma vadītāja teiktā, viņiem jāveic papildu pasākumi, lai Eiropas Savienības akcionāriem būtu vairāk nekā 50% uzņēmuma akciju. Šī prasība ir spēkā kopš 2002. gada.
  Uzņēmuma akcijas cena Dublinas biržā kopš novembra sākuma kritusies par 2 eiro jeb vairāk nekā 10%. Ryanair akcija šobrīd tirgojas pie 16,12 eiro un šodien ir nokritusies par 1,1%. Kopš gada sākuma akcijas cena pieaugusi par 4,7%.
  Dalīties ar rakstu:

Investors Andris ir Investoru kluba izdomāta persona. Viņa rīcībā ir 25 000 eiro reālas naudas, ko Andris sāk ieguldīt akciju tirgos 2021. gada novembrī. Andra investīciju lēmumus pieņem Investoru Kluba redakcija.

FinansuSignet
Investore Andris
MintosNasdaqEstateguru
Investoru Kluba partneri
Birža
 • Rīgas birža
 • Tallinas birža
 • Viļņas birža
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus

Cenas tiek parādītas ar 15 minūšu nokavēšanos. Salīdzinājums ar iepriekšējo dienu sākas 10.15 tirdzniecības dienas rītā.