• Atpakaļ
 • menu
 • Meklēt
 • Ieiet portālā
 • Dalīties ar rakstu:

  Inflācija Baltijas valstīs jūlijā pārsniedza 20%

  Foto: Judita Grigelytė

  Inflācija visās trīs Baltijas valstīs jūlijā pārsniedza 20%. Augstākā inflācija bijusi Igaunijā, zemākā - Latvijā -, liecina valsts statistikas dienestu publicētie dati.

  Gada inflācija Latvijā jūlijā pieauga līdz 21.5%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati. Salīdzinot ar jūniju, pieaugums ir par 2.2%.
  Lielākā ietekme uz vidējā patēriņa cenu līmeņa izmaiņām 2022.gada jūlijā, salīdzinot ar 2021.gada jūliju, bija cenu kāpumam ar mājokli saistītām precēm un pakalpojumiem (50.7%), pārtikai un bezalkoholiskajiem dzērieniem (24.3%), ar transportu saistītām precēm un pakalpojumiem (28.8%), dažādu preču un pakalpojumu grupā (12.5%), restorānu un viesnīcu pakalpojumiem (15%), ar atpūtu un kultūru saistītām precēm un pakalpojumiem (7.2%), alkoholiskajiem dzērieniem un tabakas izstrādājumiem (6%), veselības aprūpei (7.1%).
  Pagājušajā mēnesī patēriņa cenu indeksu kāpināja dārgie mājokļi (10.6%), pārtika un bezalkoholiskie dzērieni (1.7%), sabiedriskā ēdināšana un naktsmītnes (1.8%), un tā pieaugumu bremzēja lētie apģērbi un apavi (-6%), transporta preces un pakalpojumi (-1.6%).
  Salīdzinot ar 2015. gadu, Latvijas patēriņa cenu indekss pieauga par 36.4%. Precēm cenas pieauga par 39.1%, pakalpojumiem - par 27.3%.
  12 mēnešu vidējais patēriņa cenu līmenis, salīdzinot ar iepriekšējiem 12 mēnešiem, jūlijā pieaudzis par 10.8%.
  Dalīties ar rakstu:
Saistītie raksti

Investors Andris ir Investoru kluba izdomāta persona. Viņa rīcībā ir 25 000 eiro reālas naudas, ko Andris sāk ieguldīt akciju tirgos 2021. gada novembrī. Andra investīciju lēmumus pieņem Investoru Kluba redakcija.

FinansuSignet
Investore Andris
MintosNasdaqEstateguru
Investoru Kluba partneri
Birža
 • Rīgas birža
 • Tallinas birža
 • Viļņas birža
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus

Cenas tiek parādītas ar 15 minūšu nokavēšanos. Salīdzinājums ar iepriekšējo dienu sākas 10.15 tirdzniecības dienas rītā.